:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C lekkie zachmurzenie

Podrzucasz śmieci - możesz być w fotopułapce

ekologia, Podrzucasz śmieci możesz fotopułapce - zdjęcie, fotografia

Gmina Raciąż będzie walczyć z podrzucaniem śmieci. Na terenie gminy działają już mobilne fotopułapki. Ich lokalizacja będzie zmieniana.

Gmina chce w ten sposób walczyć z wyrzucaniem śmieci do lasów i przydrożnych rowów. A nadal jest to problem wszystkich samorządów, mimo że wszystkie odpady komunalne odbierane są bez limitu.

Fotopułapki na terenie gminy Raciąż będą rejestrować wykroczenia związane z wyrzucaniem śmieci. Zostały zamontowane w miejscach, gdzie odnotowano najwięcej interwencji, związanych z tym procederem. Fotopułapki są mobilne, więc ich lokalizacja będzie zmieniana.

Urząd zapowiada, że osoby zidentyfikowane ze zdjęć i nagrań będą ponosić konsekwencje, a w razie konieczności nagrania zostaną przekazane odpowiednim służbom – nadleśnictwu, straży leśnej czy policji.

Pierwsze zdjęcie z pracującej już fotopułapki zarejestrowało w jednym z miejsc, gdzie są podrzucane śmieci, dwa samochody. Jak poinformował wójt gminy Raciąż, Ryszard Giszczak okazało się, że osoby, które tam były, nie przywiozły śmieci, ale wybierały złom. (ko)

foto: zbiory UG Raciąż

Podrzucasz śmieci - możesz być w fotopułapce komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-07-11 09:55:40

    Super sprawa, tylko dlaczego to rozgłaszać? W ten sposób ludzie śmieci będą wywozić poza obszar gminy Raciąż, brawa dla Raciąża bo tym pomysłem tylko oni pozbędą się śmieci a inne gminy niech się martwią...

Dodajesz jako: Zaloguj się