:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C zamglenie

Podziękowania z ambasady

bezpieczeństwo, Podziękowania ambasady - zdjęcie, fotografia

Komendant Komisariatu Policji w Raciążu otrzymał podziękowanie z Ambasady Republiki Federalnej Niemiec za pomoc obywatelowi Niemiec, który na terenie gminy Raciąż został ugryziony przez psa.  

- W minione wakacje pan Herald, obywatel Niemiec, podróżował po Polsce rowerem – relacjonuje rzecznik prasowy płońskiej policji, Kinga Drężek-Zmysłowska. - Przejeżdżał również przez teren gm. Raciąż. Niestety, w jednej z miejscowości na terenie tej gminy, w czasie wyprzedzania stada krów, przy których biegały psy, doszło do przykrego incydentu. Rowerzysta został ugryziony w łydkę przez jednego z czworonogów. Z uwagi na barierę językową, pan Herald nie był w stanie porozumieć się z właścicielem psa. Mężczyzna ten odszedł, nie udzielając żadnej pomocy poszkodowanemu obcokrajowcowi. Obywatel Niemiec uzyskał pomoc lekarską w Raciążu, a następnie w Warszawie, a po kilku dniach wrócił do swojego kraju.

Rzecznik dodaje, iż w związku z kłopotami zdrowotnymi, związanymi z ugryzieniem i nie gojącej się rany, pan Herald za pośrednictwem Ambasady Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie, zwrócił się o pomoc do raciąskich policjantów. Uzyskanie informacji dotyczących psa było  istotne do ustalenia przebiegu dalszego leczenia poszkodowanego.

- Komendant Komisariatu Policji w Raciążu osobiście zaangażował się w tę sprawę – relacjonuje dalej rzecznik. - Ustalenie właściciela czworonoga, biorącego udział w zdarzeniu, a także uzyskanie niezbędnej dokumentacji medycznej od lekarza weterynarii, zajęło mundurowym zaledwie kilka dni. Wszystkie zebrane dokumenty i ustalenia od razu przekazane zostały do niemieckiej ambasady. (ko)

foto: archiwum

Podziękowania z ambasady komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się