:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  11°C rozproszone chmury

Policyjny raport drogowy - wypadki, pijani i prędkość

policja na drodze, Policyjny raport drogowy wypadki pijani prędkość - zdjęcie, fotografia

Wypadki dwa

W piątek, 17 sierpnia około godz. 13 w Pólce Raciąż doszło do zderzenia dwóch samochodów: seata i tzw. microcara .

- Kierujący seatem 27-latek z gm. Siemiątkowo wyprzedzał kilka poprzedzających jego auto pojazdów – informuje rzecznik prasowy płońskiej policji, Kinga Drężek-Zmysłowska. -  Na skrzyżowaniu dróg kierowany przez niego pojazd  zderzył się ze skręcającym w lewo małym samochodem marki duo first, którym kierowała 57-letnia mieszkanka gm. Raciąż. Kierowca seata stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Auto zatrzymało się na drzewie. Z obrażeniami ciała do szpitala zostały przewiezione kierująca microcarem oraz pasażerka seata.

W niedzielę, 19 sierpnia tuż po godz. 14 w Płońsku na Poświętnym - w okolicy ronda  doszło do zderzenia trzech pojazdów.

- Z ustaleń poczynionych przez funkcjonariuszy na miejscu zdarzenia wynika, że jadący 50-ką od strony Ciechanowa osobowy opel, którym kierował 38-letni wrocławianin uderzył w tył poprzedzającego go dostawczo-osobowego fiata, który stał za innymi pojazdami w oczekiwaniu na wjazd na rondo – informuje rzecznik prasowy płońskiej policji, Kinga Drężek-Zmysłowska. - Fiat kierowany przez 49-latkę z Ostrowi Mazowieckiej, siłą uderzenia popchnięty został w przód i uderzył w tył audi, którym kierowała 37-latka z gm. Lutomiersk. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznała pasażerka opla. Została przewieziona do szpitala.

Jadą pijani

W piątek, 17 sierpnia  tuż przed godz. 8, płońska policja otrzymała zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy jeżdżącym osobówką po miejscowości Skrzynki w gm. Płońsk. - Funkcjonariusze zauważyli wskazany pojazd - opla, gdy skręcał w kierunku Jeżewa - informuje rzecznik płońskiej policji, Kinga Drężek-Zmysłowska. - Auto jechało bardzo wolno przy prawej krawędzi jezdni. Na widok radiowozu kierowca zatrzymał pojazd. Okazało się, że za kierownica opla siedzi 51-latek, mieszkaniec gm. Płońsk, a na miejscu pasażera 36-latek z tej samej gminy. Od obu mężczyzn policjanci wyczuli alkohol. Badanie na trzeźwość wykazało u kierowcy ponad 2,3 promila alkoholu. Pojazd, którym podróżowali mężczyźni został zabezpieczony na strzeżonym parkingu.

Tego samego dnia około południa, patrol płońskiej drogówki pełniący służbę na trasie nr 62 w miejscowości Sielec w gm. Czerwińsk, zauważył volvo, którego kierujący jadąc z dużą prędkością, wyprzedził inny pojazd na skrzyżowaniu, nie stosując się przy tym do linii podwójnej ciągłej.

- Jego brawurową jazdę zarejestrował wideo rejestrator, w który wyposażony jest radiowóz – podaje rzecznik, dodając, że volvo zostało zatrzymane w Zdziarce. - Kierowcą volvo był 50-latek z gm. Czerwińsk. W trakcie kontroli funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny alkohol, dlatego też poddali go badaniu na trzeźwość. Wynik to blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

Kolejnego nietrzeźwego kierowcę policjanci zatrzymali w sobotę wieczorem, 18 sierpnia w Baboszewie.

- Mundurowi, gdy tylko zauważyli osobowego fiata, jadącego całą szerokością jezdni, zatrzymali go do kontroli - informuje Kinga Drężek-Zmysłowska. - Kierującym tym pojazdem był 28-letni mieszkaniec gm. Baboszewo, który jak się okazało miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. W czasie sprawdzenia osoby w policyjnych bazach danych policjanci ustalili, że mężczyzna posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych a do tego jest osobą poszukiwaną w celu ustalenia miejsca pobytu i do celów prawnych. 28-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Kolejne prawka za prędkość

W przeciągu kilku ostatnich dni kilku kierowców straciło prawa jazdy za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym. 

- Od pewnego czasu na terenie powiatu płońskiego, oprócz radiowozów oznakowanych spotkać można samochód policyjny, wyposażony w wideo rejestrator – informuje rzecznik prasowy płońskiej policji, Kinga Drężek-Zmysłowska. - Pojazd ten jest jednym z narzędzi służących policjantom do dbania o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W przeciągu kilku ostatnich dni za pomocą wideorejestratora zarejestrowana została brawurowa jazda czterech kierujących, którzy w terenie zabudowanym znacznie przekroczyli dopuszczalną prędkość.

W czwartek, 16 sierpnia rano w Goławinie (gm. Czerwińsk)  na krajowej 62-ce policjanci zarejestrowali jazdę 21-latka  z pow. płockiego. Młody mężczyzna jechał przez miejscowość osobową toyotą z prędkością 110 km/h.

Kolejnym kierowcą, który stracił w czwartek prawo jazdy był 32-latek z Sierpca. Zatrzymany został do kontroli  w miejscowości Wola w gm. Czerwińsk na krajowej 62-ce. Prędkość jadącego w kierunku Wyszogrodu audi, którym kierował w chwili pomiaru wynosiła 133 km/h - w miejscu, gdzie dopuszczalną prędkością jest 50 km/h.

Niespełna godzinę później, w tym samym miejscu, policjanci zauważyli pędzącą przez miejscowość mazdę. Jadąc za nią dokonali pomiaru prędkości, który wskazał 120 km/h. Kierowcą był  37-letni płocczanin.

W niedzielę wieczorem, 19 sierpnia  również w miejscowości Wola na krajowej 62-ce, został zatrzymany do kontroli drogowej 27-latek z Płocka, który jechał osobowym fordem z prędkością 137 km/h -i dopuszczalną prędkość przekroczył o 87 km/h.

Kierowcy stracili prawa jazdy na trzy miesiące, zostali też ukarani wysokimi mandatami i punktami karnymi. (ko)

foto: zbiory KPP Płońsk

Policyjny raport drogowy - wypadki, pijani i prędkość komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się