:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C lekkie zachmurzenie

Polsko-węgierski czwartek w dwójce

W Płońsku gości grupa uczniów z węgierskiego Tiszafured. W czwartek, 13 września, z tej okazji ciekawie było w Szkole Podstawowej nr 2 w Płońsku.

W dniach 12-16 września, na zaproszenie uczniów i nauczycieli języków obcych Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza w Płońsku, gości grupa węgierskich uczniów i opiekunów z zaprzyjaźnionej szkoły w Tiszafured. Spotkanie to jest kontynuacją projektu  kulturowego „Polak, Węgier - Dwa Bratanki” opracowanego przez zespół nauczycieli języka angielskiego z płońskiej szkoły. Współpraca SP 2 z węgierską szkołą trwa czwarty rok szkolny. Wcześniej odbyła się już telekonferencja uczniów i nauczycieli języka angielskiego, została również nawiązana e-mailowa korespondencja pomiędzy uczniami. Dzieci wykonały też własnoręcznie kartki z życzeniami z okazji świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocy oraz kalendarz ważnych świąt i wydarzeń w Polsce, które zostały wysłane do szkoły w Tiszafured. Nauczyciele języka angielskiego przeprowadzili również w klasach 4-6 lekcje kulturowe na temat Węgier. W czerwcu 2016 roku grupa uczniów ze szkoły w Tiszafured wraz z opiekunami odwiedziła Płońsk. W lipcu 2017 roku dzieci z płońskiej szkoły wraz z opiekunami spotkali się z uczniami z zaprzyjaźnionej szkoły węgierskiej podczas wyjazdu grupy przedstawicieli urzędu miasta do Tiszafured. Płońscy uczniowie również zwiedzili stolicę Węgier - Budapeszt oraz miasto Eger. W ramach projektu szkoła zaproponowała stronie węgierskiej pobyt dzieci węgierskich w domach płońskich uczniów.

W czwartek , 13 września, węgierscy uczniowie wraz z opiekunami odwiedzili Urząd Miasta w Płońsku oraz zwiedzili Szkołę Podstawową nr 2. Następnie płońscy uczniowie zaprezentowali swoje talenty wokalne, taneczne oraz przedstawili prezentację o Polsce i Płońsku. Węgierscy uczniowie także zaśpiewali, zatańczyli oraz przybliżyli historię swojego miasta. Goście uczestniczyli również w warsztatach artystycznych, które odbyły się w Miejskim Centrum Kultury. Pojadą też do Goszczyc, gdzie odbędą się gry i zabawy integracyjne. 14 września zwiedzają Warszawę, a 15 września wyruszą na wycieczkę wraz z polskimi uczniami do Torunia. 16 września odwiedzą Kraków, kończąc tym swój pobyt w Polsce.

Osobami odpowiedzialnymi za wizytę węgierskich gości z ramienia SP 2 są: Małgorzata Cetlińska, Magdalena Parzuchowska.

tekst i foto: Marta Olechowicz

Polsko-węgierski czwartek w dwójce komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się