:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  3°C bezchmurnie

Pomagają zwierzętom

inicjatywy, Pomagają zwierzętom - zdjęcie, fotografia

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Lisewie (gm. Płońsk) zaangażowali się w pomoc bezdomnym zwierzętom. Przez trzy tygodnie zbierali m.in. karmę, a potem zawieźli wszystko do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Pawłowie.

W ramach akcji uczniowie zbierali karmę, koce, ręczniki, artykuły higieniczne, a to, co udało się zebrać, zawieźli do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Pawłowie. Z wizytą do schroniska pojechało 46 uczniów z klas II –VIII SP oraz III klasy gimnazjalnej.

Uczniowie z Lisewa przekazali schronisku około 250 kg karmy dla zwierząt oraz inne przedmioty. Towarzyszyli im nauczyciele: Nina Kassan-Czekaj, Joanna Jarosławska oraz  Joanna Zielińska. Akcję pomocy dla bezdomnych zwierząt koordynowała Monika Wrońska-Nowicka.

Głównym celem akcji było uwrażliwienie uczniów na los bezdomnych zwierząt i sprawy społeczne, rozwijanie umiejętności pracy zespołowej. Uczniowie mieli również możliwość zapoznać się z zasadami pracy w wolontariacie na rzecz schroniska i zrozumień, że zwierzęta to nie są zabawki a posiadanie psa czy kota to nie tylko przyjemność, ale także obowiązek.

Była to pierwsza, ale zapewne nie ostatnia akcja. Grupa uczniów wyszła z propozycją zorganizowania kolejnej zbiórki karmy pod hasłem „Gwiazdka dla psiaka”. (ko)

foto: zbiory szkoły

Pomagają zwierzętom komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się