:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C bezchmurnie

Powraca tradycja święcenia pól - niedziela w parafii Grodziec

W niedzielne popołudnie, 15 kwietnia, w parafii Grodziec (gm. Czerwińsk nad Wisłą) mieszkańcy Kuchar, Skotnik, Przybojewa i Grodźca uczestniczyli w tradycyjnym obrzędzie święcenia pól.

Po uroczystej mszy w kościele parafii św. Bartłomieja w Grodźcu mieszkańcy w asyście proboszcza Piotra Fabrykiewicza, ministrantów i strażaków wyruszyli udekorowanymi kwieciście maszynami rolniczymi i samochodami osobowymi w korowodzie do czterech stacji.

Przy każdej z nich odbyło się święcenie pól, wspólna modlitwa kapłana i mieszkańców. Obrzęd zakończył się integracyjnym spotkaniem na terenie Szkoły Podstawowej w Grodźcu im. św. Jana Pawła II. Partnerem  obrzędu święcenia pól była gmina Czerwińsk.

Obrzęd błogosławieństwa pól jest wyrazem wiary w Bożą Opatrzność, w szczególne partnerstwo, jakie istnieje pomiędzy Dawcą życia a człowiekiem. Według myśli chrześcijańskiej praca na roli to zaszczyt, służba, znak podjęcia ścisłej współpracy z Bogiem. 

tekst i foto: Katarzyna Kołodziejczyk

Powraca tradycja święcenia pól - niedziela w parafii Grodziec komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-04-16 12:54:08

    Kiedyś jeździliśmy konno i wozami. Fajnie że to wraca.

Dodajesz jako: Zaloguj się