:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C mgła

Powstała szkolna powieść

inicjatywy, Powstała szkolna powieść - zdjęcie, fotografia

„Dla nas i o nas” – to powieść, którą napisali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza w Płońsku i która została przez szkołę wydana.

Powieść powstawała przez cały ubiegły rok szkolny w ramach projektu „Książka pisana przez uczniów” . Została wydana z inicjatywy dyrektor płońskiej dwójki, Bożeny Dzitowskiej oraz nauczycieli języka polskiego, a wydanie powieści sfinansowała rada rodziców.

Do pisania przystąpiła społeczność szkolna: uczniowie, nauczyciele poloniści, wychowawcy klas oraz nauczyciele bibliotekarze. A tworzenie powieści proste nie było, ponieważ kolejne klasy dopisywały kolejne rozdziały, do stworzonej przez poprzedników fabuły. Zawarte w powieści ilustracje są również autorstwa uczniów.

Książka opowiada o życiu szkolnym i domowym uczniów. Autorzy kolejnych dwudziestu rozdziałów dostosowali  fabułę do bieżących wydarzeń w kalendarzu, takich jak święta, ferie, czy wakacje.  Głównymi bohaterami są Alicja, Julka, Bartek, Kacper  i Wiktor – paczka przyjaciół, którzy przeżywają różne radości i problemy, zarówno w życiu szkolnym, jak i rodzinnym.

Powieść uczniów płońskiej dwójki jest dostępna m.in w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Płońsku. (ko)

foto: zbiory SP 2 Płońsk

Powstała szkolna powieść komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się