:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C bezchmurnie

Powstanie sygnalizacja na niebezpiecznym skrzyżowaniu w Dzierzążni!

bezpieczeństwo, Powstanie sygnalizacja niebezpiecznym skrzyżowaniu Dzierzążni! - zdjęcie, fotografia

Uwaga, bardzo dobra wiadomość! Na skrzyżowaniu krajowej dziesiątki z drogą powiatową w Dzierzążni powstanie sygnalizacja świetlna.

Podczas poniedziałkowej sesji, 12 marca radni gminy Dzierzążnia na wniosek wójta zabezpieczyli w budżecie 150 tys. zł na budowę sygnalizacji świetlnej na tym niebezpiecznym skrzyżowaniu.

Wójt Witold Pająk poinformował, że na początku marca w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad odbyło się w tej sprawie spotkanie i choć rozmowy łatwe nie były, ustalono, że gmina przekaże dofinansowanie na budowę sygnalizacji. Rondo w grę nie wchodzi z uwagi na wysokie koszty. O budowę w tym miejscu ronda wystąpiła do GDDKiA niedawno płońska policja, o czym już informowaliśmy.

Wójt mówił również, że rozmawiał ze starostą, by powiat uczestniczył w finansowaniu sygnalizacji, jest to bowiem skrzyżowanie drogi krajowej z powiatową. Niewykluczone, że powiat w przyszłości jakąś kwotę do sygnalizacji dołoży, ale w późniejszym terminie, gdy będą oszczędności po przetargach. Gmina chce, by powiat przekazał 50 tys. zł.

Sygnalizacja, jak twierdzi wójt Pająk, ma powstać do końca czerwca tego roku.

- Myślę, że lepszej propozycji nie mógłbym państwu przedstawić – powiedział radnym wójt.

To oczywiście bardzo dobra wiadomość, choć szkoda, że takiej decyzji nie podjęto wcześniej. Pomogłoby to uniknąć poważnych w skutkach wypadków, do których doszło w tym miejscu.

Katarzyna Olszewska; foto: archiwum

Powstanie sygnalizacja na niebezpiecznym skrzyżowaniu w Dzierzążni! komentarze opinie

  • Robso - niezalogowany 2018-03-12 21:30:58

    Ta zaściankowość poraża!!!tam powinno być skrzyżowanie bezkolizyjne .Sygnalizacja na drodze krajowej to kpina z kierowców .Za chwilę mieszkańcy będą protestować przeciwko korkom!!!

Dodajesz jako: Zaloguj się