:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C bezchmurnie

Pracownia Bez Ram ma 5 lat

Wernisaż prac uczestników pracowni BezRam był wyjątkowy i uroczysty. Były wspomnienia, życzenia, podziękowania, kwiaty, tort a na zakończenie pozostało  delektowanie się pracami bohaterów wieczoru. 

- To szczególny wernisaż, bo połączony z 5 urodzinami pracowni BezRam - powiedziała dyrektor MCK Elżbieta Wiśniewska. - To mało i dużo. Wydaje mi się, że minęły wieki całe, jak pani Wioletta Grunwald rozpoczęła tutaj edukację plastyczną, jeszcze w starym MCK, w pomarańczowej sali na dole, później w różnych naszych tymczasowych pracowniach m.in: w Galerii „P” na Płockiej, w pracowni PoCoMiTo, aż doczekała się pracownia BezRam właściwego miejsca. Dziś jestem dumna i szczęśliwa, że tak pięknie się rozwija, a wraz z pracownią rozwijają się dzieci, czego prace, które tutaj wiszą, są najlepszym dowodem. Gratuluję i życzę wielu pięknych jubileuszy…

A zaczęło się w 2013 roku, kiedy Wioletta Grunwald poprowadziła zajęcia w czasie ferii. Teraz w pracowni działają grupy: średnia, młodzieżowa i dwie dorosłe. Zajęcia prowadzone są nie tylko stacjonarnie, ale także w plenerze, szkołach czy podczas kolonii i ferii.

Na wernisażu z okazji 5-lecia swoje prace zaprezentowało ponad 50 uczestników w różnych technikach rysunkowo-malarskich: od ołówka zaczynając poprzez węgiel, pastele suche i olejne, farby plakatówki, obrazy akrylowe, na jednym obrazie olejnym kończąc.

Wioletta Grunwald podziękowała swoim podopiecznym za piękną pracę artystyczną, mówiąc, że pracownia jest nie tylko miejscem działań artystycznych i rozwijania swoich pasji, ale miejscem spotkań, przyjaźni, takiego po prostu codziennego bycia razem.  

Na wernisażu swoje parce zaprezentowali: Marysia Kowalska, Wiktoria Pawelska, Nikola Brzeszkiewicz, Zosia Bodalska, Ada Welenc, Natalia Ostrowska, Julia Mysiakowska, Julia Gorczyńska, Laura Ługowska, Julia Kuligowska, Alicja Więcław, Gabrysia Pawelska, Ala Adamowicz, Iga Chludzińska, Ewelina Maliszewska, Laura Konachowicz, Maja Golańczyk, Lena Guzowska, Michalina Wodzyńska, Danusia Radzikowska, Maja Brzezińska, Klaudia Chrostowska, Wiesława Wypniewska, Ela Serwach, Wioleta Przybyszewska, Jolanta Tomczak, Małgorzata Kantorowska, Zbigniew Krzoska, Halina Trześniowska, Oliwia Rybka, Natalia Brulińska, Zosia Gizińska, Kasia Przybyszewska, Ula Karwala, Zuzanna Szacherska, Maja Dobrowolska, Dominik Książak, Kuba Mosiądz, Ola Zabłocka, Michał Dembicki, Szymon Drążkiewicz, Wiktoria Karabin, Miłosz Zmysłowski, Oliwia Koper, Kamila Krzykowska, Amelia Burzyńska, Aleksandra Gołębiowska, Ewelina Trześniowska.

tekst i foto: Katarzyna Kołodziejczyk

Miejsce zdarzenia mapa Płońsk


Pracownia Bez Ram ma 5 lat komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się