:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C lekkie zachmurzenie

Prawka stracili

policja na drodze, Prawka stracili - zdjęcie, fotografia

Jak informuje płońska policja - w przeciągu dwóch dni, za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym zatrzymano prawo jazdy trzem kierowcom. Stracili uprawnienia do kierowania pojazdami na trzy miesiące.

We wtorek, 14 sierpnia  rano na drodze krajowej 62 w miejscowości Goławin w gm. Czerwińsk, policjanci z płońskiej drogówki zatrzymali do kontroli opla.

- Autem kierował 51-latek z gm. Czerwińsk – informuje rzecznik prasowy KPP w Płońsku, Kinga Drężek-Zmysłowska. - Powodem kontroli była prędkość, z jaką mężczyzna poruszał się kierowanym przez siebie pojazdem w terenie zabudowanym - 103 km/h. Mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy i ukarali go wysokim mandatem i punktami karnymi.

Kolejnym kierowcą, który stracił prawo jazdy na 3 miesiące, był 52-latek mieszkaniec gm. Nasielsk, który w środę, 15 sierpnia rano przejeżdżał przez miejscowość Stara Wrona w gm. Joniec z prędkością 107 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Tego samego dnia po południu na ul. Płockiej w Płońsku policjanci zatrzymali prawo jazdy 29-letniemu mieszkańcowi Płońska, który jechał  z prędkością 107 km/h. Kierowcy oprócz utraty prawa jazdy, zostali ukarani wysokimi mandatami i punktami karnymi.

- Apelujemy o rozwagę i ostrożność. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn poważnych w skutkach zdarzeń drogowych – dodaje Kinga Drężek-Zmysłowska. (ko)

foto: archiwum

Prawka stracili komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się