:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C zamglenie

Prawo i Sprawiedliwość wygrywa w powiecie - z kim koalicja?

wybory - wiadomości, Prawo Sprawiedliwość wygrywa powiecie koalicja - zdjęcie, fotografia

To Prawo i Sprawiedliwość ostatecznie wygrywa w wyborach do rady powiatu. PiS zdobyło osiem mandatów, Polskie Stronnictwo Ludowe – siedem, Razem dla Samorządu – cztery, a dwa Mazowiecka Wspólnota Samorządowa.

Jak już informowaliśmy w okręgu nr 1, obejmującym miasto Płońsk, po dwa mandaty uzyskało Prawo i Sprawiedliwość (Józef Bluszcz, Robert Adamski) i Razem dla Samorządu (Elżbieta Wiśniewska, Dariusz Żelasko), a jeden PSL (Andrzej Stolpa).

W okręgu nr 2 (miasto Raciąż, gminy: Raciąż, Baboszewo) dwa mandaty wywalczył PiS (Elżbieta Kuźniewska i Bożena Szerszeniewska), a po jednym PSL (Elżbieta Grodkiewicz), Razem dla Samorządu (Artur Adamski) i Wspólnota (Krzysztof Kruszewski).

Z okręgu nr 3 (gminy: Sochocin, Joniec, Nowe Miasto) dwoje radnych wprowadził PSL – Jacek Ryziński i Marianna Chybała, a Jadwiga Czerniakowska wywalczyła mandat z listy PiS.

W okręgu nr 4 (gminy: Czerwińsk, Naruszewo) dwa mandaty wywalczył PSL (Anna Dumińska-Kierska i Andrzej Różycki), a po jednym PiS (Barbara Wdowiak) i Wspólnota (Dariusz Umięcki).

W okręgu nr 5 (gminy: Płońsk, Dzierzążnia, Załuski) wygrywa PiS, a dwa mandaty przypadają Krzysztofowi Wrzesińskiemu i Patrykowi Sokołowskiemu. Po jednym mandacie otrzymają PSL (Paweł Koperski) i Razem dla Samorządu (Mirosław Opolski).

Jak już wcześniej informowaliśmy, żadne ugrupowanie nie ma zatem większości w 21-osobowej radzie. Do wyboru starosty potrzeba jedenastu głosów – rozmowy koalicyjne w różnych konfiguracjach rozpoczną się zatem na dobre. (ak)

Prawo i Sprawiedliwość wygrywa w powiecie - z kim koalicja? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się