:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C słabe opady deszczu

Protest w sprawie ronda

inwestycje, Protest sprawie ronda - zdjęcie, fotografia

Do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wpłynął protest przeciwko budowie ronda w Czerwińsku. Wójt Marcin Gortat nie kryje zaskoczenia tym faktem.

Przypomnijmy, że przetarg na budowę ronda - w trybie zaprojektuj i wybuduj, został już rozstrzygnięty – inwestycję ma wykonać za 5,8 mln zł firma z Mińska Mazowieckiego.

Wójt Marcin Gortat informuje, że o proteście przeciwko budowie ronda dowiedział się w poniedziałek, 17 września, podczas spotkania w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wójt dodaje, iż tak jak inwestor, jest tym faktem zaskoczony, bo starania o rozwiązanie problemu tego skrzyżowania trwały przez wiele lat i nikt nie sygnalizował, że jest przeciwko budowie ronda.

Wójt poinformował również, że autorzy protestu, którzy żądają budowy sygnalizacji świetlnej, podnoszą, iż w przypadku budowy ronda zostanie zlikwidowany parking – zdaniem wójta likwidacji uległyby tylko 3-4 miejsca parkingowe, poza tym teren parkingu jest własnością gminy.

Wójt dodaje, że inne argumenty, podane w proteście to konieczność przeniesienia przydrożnej figurki czy boisko, w które zainwestowała gmina. Planowane rondo – jak stwierdza wójt, z boiskiem nie koliduje, a jeśli chodzi o figurkę, to albo zostanie przeniesiona głębiej, albo w inne miejsce.

Zdaniem wójta, protest może spowodować opóźnienie inwestycji. Obecnie powstaje projekt z programem funkcjonalno – użytkowym, a zadanie ma być wykonywane w trybie specustawy.

Do sprawy wrócimy.

Katarzyna Olszewska

foto: zbiory UG Czerwińsk

Protest w sprawie ronda komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-09-17 20:54:29

    Protestujący mają rację. Nie ma potrzeby budować rondo dla kilkudziesięciu pracowników gminnych. Korki na ul. Jagiełły do wyjazdu/przejazdu na/przez DK62 tworzą się jedynie w dni robocze w okolicach godz. 16... W pozostałych godzinach minuta, dwie oczekiwania na "stopie". Wystarczy sygnalizacja świetlna wzbudzana, taka jak w Czosnowie czy Zakroczymiu...

Dodajesz jako: Zaloguj się