4°C bezchmurnie

Przed derbami – remis Jutrzenki, porażka Korony

piłka nożna, Przed derbami remis Jutrzenki porażka Korony - zdjęcie, fotografia

W najbliższą sobotę, 10 listopada (godz. 13), runda jesienna A klasy zakończy się derbowym starciem Korony Karolinowo z Jutrzenką Unieck. W niedzielę, 4 listopada, oba zespoły zagrały z trudnymi rywalami.

Korona udała się na wyjazdowe spotkanie z Pełtą Karniewo, a jak wiadomo drużyna z Karolinowa w tej rundzie na wyjazdach nie prezentuje się tak jak przed własną publicznością i nie odniosła jeszcze zwycięstwa (trzy punkty z Kadzidłem wywalczyła za walkower). Tym razem była blisko, ale zabrakło skuteczności. Pełta też nie zachwycała w akcjach ofensywnych, ale jednego gola (w 39 minucie) „wcisnąć” zdołała i wygrała skromnie 1:0.

Ostatni mecz jesieni przed własną publicznością rozegrała zaś Jutrzenka Unieck. I dostarczyła swoim sympatykom wiele radości, bowiem przed spotkaniem wielu nie dawało im dużych szans w starciu z liderującą Konopianką. Faworyt jednak musiał mocno się napracować, a i tak zdołał wywieźć z Uniecka tylko remis.

Jutrzenka do 65 minuty zagrała znakomicie. Trzy gole (w 16, 29 i 65 minucie) Patryka Baczewskiego i bramka Łukasza Gralewicza (39 minuta) sprawiły, że gospodarze na 25 minut przed końcem prowadzili z liderem aż 4:0 i wydawało się, że sprawa trzech punktów jest już rozstrzygnięta. Ostatni fragment spotkania to jednak pokaz skuteczności Konopianki, która zdołała odrobić straty i rzutem na taśmę uratowała jeden punkt. Goście gole zdobywali w 68, 76, 82 i wyrównującego w 90 minucie gry. (ak)

4.11. Pełta Karniewo - Korona Karolinowo 1:0 (1:0)

Korona: Łukasz Leśniak – Adrian Skwarski, Sebastian Ambroziak, Mateusz Szcześniak, Michał Kamiński, Maciej Zadroga, Karol Brzeszkiewicz (80, Dawid Latała), Hubert Bulak, Mateusz Nowak, Tomasz Iwanowski (46, Kamil Baryga), Paweł Nicgorski,

4.11. Jutrzenka Unieck - Konopianka Konopki 4:4 (4:0)

bramki: P. Baczewski (16, asysta Wagner), P. Baczewski (29, asysta Osowski), Gralewicz (39, akcja indywidualna), P. Baczewski (65, asysta Kozłowski).

Jutrzenka: Michał Szymański – Paweł Osowski, Sebastian Baczewski, Michał Ługowski, Mateusz Wagner, Sławomir Jóźwiak (62, Mariusz Krzemiński), Krzysztof Kozłowski, Łukasz Gralewicz, Damian Rasiński, Damian Krysiak, Patryk Baczewski.

Pozostałe wyniki XII kolejki (3-4.11.): * Bartnik Myszyniec - Orzeł Sypniewo 12:3 * Świt Baranowo - Boruta Kuczbork 0:0 * Narew 1962 Ostrołęka - Kurpik Kadzidło 1:2 * Błękitni Raciąż - GKS Pokrzywnica 1:1 * Rzekunianka Rzekuń - KS Wąsewo 0:1.