:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C bezchmurnie

Przetarg unieważniony - nikt nie chce „szkoły”

samorząd, Przetarg unieważniony „szkoły” - zdjęcie, fotografia

A konkretnie budynku po szkole w Raciążu. Kolejny już przetarg na sprzedaż powiatowej nieruchomości przy ul. Kilińskiego w Raciążu, gdzie kiedyś mieściła się szkoła, został unieważniony.

Cena wywoławcza budynku, w kiepskim już stanie technicznym (ponad 800 mkw), wraz z 11-arową działką w ostatnim przetargu wynosiła 150 tys. zł. W budynku tym przez lata mieściła się powiatowa szkoła, a przed drugą wojną światową była tu  synagoga. Niemcy podczas wojny urządzili w niej magazyn, w 1946 roku po pożarze uległa częściowemu zniszczeniu, potem została odbudowana na potrzeby szkoły.

Przetarg zakończył się wynikiem negatywnym, tak bowiem jak w poprzednich, nikt chętny na zakup tej nieruchomości się nie zgłosił.

- Będziemy się teraz zastanawiać, czy dalej próbować ją sprzedać, czy też znaleźć dla niej inne przeznaczenie – poinformował we wtorek, 6 marca starosta Andrzej Stolpa.

tekst i foto: Katarzyna Olszewska

Przetarg unieważniony - nikt nie chce „szkoły” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się