:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C bezchmurnie

Rajd Niepodległości ze Szczytna do Starej Wrony

Z ciekawą patriotyczną inicjatywą mieliśmy do czynienia w sobotę, 13 października.

W sobotnie przedpołudnie, Szkolny Klub Krajoznawczo-Turystyczny PTTK „Bractwo św. Stanisława Kostki” działający przy SP Szczytno (gm. Załuski), we współpracy z Plutonem Strzeleckim Związku Piłsudczyków z Załusk zorganizował „Rajd Niepodległości”. Odbył się on z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i dla uczczenia pamięci poległych w bitwie pod Borkowem w 1920 roku.

Uczestnicy przemarsz rozpoczęli od szkoły w Szczytnie, a następnie przez Nowe Wrońska, Proboszczewice, Karolinowo dotarli na cmentarz w Starej Wronie (gm. Joniec). Podczas przemarszu uczestnicy mieli zaplanowane trzy przerwy na odpoczynek oraz poczęstunek w Karolinowie, który przygotowało i ufundowało Stowarzyszenie Kobiet „Karolina”. Rajd zakończyła wspólna modlitwa i prelekcja zaproszonych gości na cmentarzu w Starej Wronie przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Modlitwie przewodniczył ks. Sławomir Karłowicz proboszcz parafii we Wronie, a o bitwie pod Borkowem oraz udziału w niej okolicznej społeczności opowiadała emerytowana nauczycielka Dobrosława Woźniak.

Koordynatorkami rajdu były: Anna Mańkowska i Jolanta Kowalczyk, a strzelcami dowodzili: kapitan Łukasz Drzewaszewski i porucznik Łukasz Tomaszewski.

tekst i foto: Katarzyna Kołodziejczyk

Rajd Niepodległości ze Szczytna do Starej Wrony komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się