:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C mgła

Rekordowy bieg Marka Dzięgielewskiego

na trasach biegowych, Rekordowy Marka Dzięgielewskiego - zdjęcie, fotografia

Marek Dzięgielewski ustanowił kolejny rekord Polski w kategorii M-55 na 10 kilometrów, który wynosi teraz 34,08.

Reprezentant Klubu Biegacza im. P. Sękowskiego w Płońsku wystąpił w niedzielę, 13 maja, w IV Biegu Łomianek. Marek Dzięgielewski długo prowadził na 10-kilometrowej trasie, a na mecie ostatecznie był drugi za Tomaszem Szalą z Nowej Iwicznej. Najważniejszą jednak wiadomością okazał się rezultat biegacza płońskiego klubu. Czas Marka Dzięgielewskiego - 34,08, to nowy rekord Polski w kategorii M-55. Na podium zebrał głośne brawa i mnóstwo gratulacji.

A tak nasz rekordowy biegacz wypowiedział się dla Przeglądu Sportowego:

– Brałem pod uwagę fakt, że do tego dojdzie w Łomiankach. Już tydzień temu na Pułtuskim Festiwalu Biegów uzyskałem czas 33,35, a więc lepszy niż rekord Polski, ale tam niestety trasa nie była atestowana. Na start w Łomiankach zdecydowałem się w ostatniej chwili. Ta impreza przypomniała mi stare dobre czasy, kiedy nie było nadmiaru biegaczy i do zawodów można było zgłaszać się za pięć dwunasta. Zobaczyłem, tuż przed imprezą, że są wolne miejsca i zapisałem się w dniu startu – mówi rekordzista Polski, który podobnych osiągnięć na różnych dystansach ma już kilka. – Nie powiem dokładnie ile, bo nie liczę, ale około dziesięć rekordów z pewnością się już uzbierało.

 

foto: archiwum KB im. P. Sękowskiego

Rekordowy bieg Marka Dzięgielewskiego komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się