:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  3°C bezchmurnie

Roz(g)rywki miłosne w ogólniaku

Piosenką „Być kobietą” Alicji Majewskiej rozpoczęły się w środowe (7 listopada) popołudnie w auli LO im. Henryka Sienkiewicza w Płońsku „Roz(g)rywki miłosne”.

Wszystko za sprawą cyklicznych spotkań teatralnych w wykonaniu uczniów pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego Marty Domańskiej. Tym razem młodzież wprowadziła widzów w rozgrywki damsko-męskie, pokazała w jaki sposób kobiety postrzegają mężczyzn i czego od nich oczekują. Świat damsko-męskich intryg,  chęć porozumienia tych dwóch płci, rozczarowania w miłości, szczerość męskich intencji, ukazanie kobiety trochę zagubionej ale spragnionej miłości, pragnienia kobiet i  gotowość poświęcenia oraz cierpliwość odwzorowały wykorzystane w przedstawieniu m.in.:  monologi z „Dziennika Bridget Jones" i „Pokocham ją siłą woli” oraz piosenki „Miasteczko cud”, „Wariatka tańczy”, „Mówiłam żartem”,  skecze z repertuaru kabaretu PUK oraz teksty Agnieszki Osieckiej i Mariana Hemara.

Teatralne środowe „Roz(g)rywki miłosne” podsumowała piosenka „Podatek od miłości” - Dziś już wiem, że zapłacę od miłości podatek i nie zmieni nic Twój uśmiech, Nie zmienią łzy. Wiem, co będzie później wpadnę w tarapaty, ale nie zostawię Cię, nie pójdę. Będę zawsze tam, gdzie Ty, zawsze tam, gdzie Ty.

tekst i foto: Katarzyna Kołodziejczyk

Roz(g)rywki miłosne w ogólniaku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się