Gazeta plonszczak.pl 15/08/2019 08:21

Środa, 14 sierpnia, była dniem początku nowego sezonu piłkarskiego. Rozgrywki zainaugurowały drużyny ligi okręgowej, rozegrano też pierwszą rundę okręgowego Pucharu Polski.

Inauguracja bez punktów

Jako pierwsi na ligowe boiska sezonu 2019-2020 wybiegli zawodnicy ligi okręgowej - A klasa rozpocznie rozgrywki w najbliższy weekend (17-18 sierpnia), a B klasa w ostatni weekend sierpnia, a jednocześnie pierwszy września (sobota 31 sierpnia-niedziela 1 września).

Nasi dwaj przedstawiciele na szczeblu okręgówki punktów w pierwszej kolejce nie zdobyli.

PAF podejmował w Płońsku KS CK Troszyn, o którym przed sezonem wspominało się, że może być w tym sezonie w czołówce ligi. Od początku spotkania lepiej jednak prezentowali się płońszczanie, którzy grali bardziej ofensywnie i tworzyli zagrożenie pod bramką gości. Kilkakrotnie byli bliscy gola, ale ostatecznie trafić do siatki Troszyna się nie udało. Rywale zaś - w 25 minucie - bodaj po pierwszym celnym strzale na bramkę - objęli prowadzenie po uderzeniu z dystansu. Po zmianie stron PAF także nie był gorszy, ale jeden stały fragment gry, strzał głową i na kwadrans przed końcem było już 0:2. Troszyn wygrał, ale płońszczanie nie byli gorsi.

Dobry początek meczu zaliczyła też Sona, która zainaugurowała sezon wyjazdowym meczem w Bieżuniu. W 10 minucie w polu karnym Wkry faulowany był Adrian Jędrzejewski, a jedenastkę na gola zamienił Łukasz Barankiewicz. Potem jednak drużyna z Nowego Miasta okazała się tego dnia słabsza od gospodarzy, którzy w pierwszym spotkaniu zagrali naprawdę dobrze. Już do przerwy bieżunianie prowadzili 2:1, a po zmianie stron dołożyli jeszcze dwa gole i wygrali 4:1.

W drugiej kolejce - już w najbliższy weekend - Sona przywita nowy sezon przed własnymi kibicami. Drużyna z Nowego Miasta zagra w sobotę (g. 16) z Kryształem Glinojeck. Płońska Akademia Futbolu o pierwsze punkty zagra zaś w niedzielę (18 sierpnia o godz. 17) z Tęczą w Ojrzeniu.

PAF Płońsk - KS CK Troszyn 0:2 (0:1)

PAF: Mateusz Chaliński - Kordian Makowski (86, Łukasz Motak), Adam Szcześniak, Dominik Pełka, Kamil Wiśniewski (70, Damian Żółtowski), Emil Kuciński, Mateusz Rutkowski, Konrad Osiński (85, Ernest Kamiński), Dawid Masiak (60, Radosław Jakubiak), Bartosz Gołaszewski (65, Mateusz Wiśniewski), Piotr Wypyszyński (78, Kacper Bielak).

Wkra Bieżuń - Sona Nowe Miasto 4:1 (2:1)

bramka: Barankiewicz (10, karny po faulu na Jędrzejewskim).

Sona: Tomasz Kuligowski - Łukasz Młudzikowski, Łukasz Barankiewicz, Konrad Wiktorowicz, Krzysztof Kowalczyk, Rafał Kraszewski (80, Igor Dąbkowski), Norbert Decyk (15, Szymon Urzykowski), Bartosz Kaczor, Jakub Borek, Adrian Jędrzejewski, Maciej Białorudzki.

Wyniki pozostałych meczów I kolejki ligi okręgowej: * Kryształ Glinojeck - Iskra Krasne 6:2 * Ostrovia Ostrów Maz. - MKS Ciechanów 2:0 * Narew 1962 Ostrołęka - Żbik Nasielsk 2:2. W czwartek, 15 sierpnia, zagrają: Korona Szydłowo - GKS Strzegowo * Mazowsze Jednorożec - Mławianka Mława * GKS Pokrzywnica - Tęcza Ojrzeń.

Rusza A klasa

W najbliższy weekend rusza też A klasa, w której mamy trzy drużyny. Wszystkie jednak w pierwszej kolejce zagrają na wyjazdach.

W sobotę, 17 sierpnia, w Radzanowie (g. 15) z miejscową Wkrą zagrają Błękitni Raciąż. Tego samego dnia (g. 16) Korona Karolinowo zamierzy się z Pełtą w Karniewie. Wkra Sochocin zaś swój mecz rozegra w niedzielę (g. 16) - z Orłem w Sypniewie.

Derbowe emocje pucharowe

W środę, 14 sierpnia, zostały też rozegrane mecze pierwszej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Los sprawił, że byliśmy świadkami dwóch derbowych starć. W Baboszewie Orlęta podejmowały Błękitnych Raciąż, zaś w Arcelinie Gladiator Słoszewo zagrał z GKS Gumino.

Orlęta zaczęły od kolejnego rozbudzenia apetytów kibiców, że ten sezon będzie walką o A klasę. Baboszewianie bowiem byli zdecydowanie lepsi od grających właśnie na tym szczeblu raciążan. Awansowali bardzo pewnie, wygrywając 3:0. Wynik został ustalony już do przerwy, a gole padły w odstępie zaledwie dwunastu minut. Zaczął - w 24 minucie - Łukasz Skibiński, potem (35 minuta) do siatki trafił wracający do macierzystego klubu Marek Kornatowski, a po kolejnej minucie wynik ustalił Paweł Bogdański.

Bardziej wyrównany bój toczony był na boisku w Arcelinie, a starcie Gladiatora z Guminem miało wszystkie piłkarskie barwy - gole, karne (wykorzystane i obronione), czerwoną kartkę i duże emocje.

Już w 4 minucie prowadzenie objął lepiej spisujący się w pierwszej części gry Gladiator, a na listę strzelców - po podaniu Gocajny - wpisał się Szymon Pawlak. Po zmianie stron nadal trochę lepsze wrażenie sprawiali słoszewianie, ale kiedy po kwadransie boisko - po czerwonej kartce - musiał opuścić Patryk Giranowski wiadomo było, że emocje jeszcze będą. I były, choć o dziwo grający w osłabieniu Gladiator spisywał się nadspodziewanie dobrze.  A w 73 minucie słoszewianie już na dobre nabrali pewności siebie, kiedy po znakomitym uderzeniu z dystansu - bramkę prezentujemy na filmiku - wynik podwyższył Tomasz Kaczyński. Po trzech minutach emocje powróciły, kiedy akcja Jakuba Palmowskiego zakończyła się golem Filipa Kacyka i Gumino poczuło jeszcze szansę na awans. A końcówka meczu to już pojedynek na karne. Najpierw Artur Żelasko wykorzystał jedenastkę i Gladiator prowadził już 3:1. A przed nerwową końcówką wybawił słoszewian Mateusz Oracki, który obronił rzut karny wykonywany przez Marcina Drozińskiego.

Trzeci z naszych przedstawicieli w pucharowych rozgrywkach - Jutrzenka Unieck podejmowała na własnym boisku Wkrę Radzanów. I odpadła, ulegając rywalom 0:2.

Gladiator Słoszewo - GKS Gumino 3:1 (1:0)

bramki: Pawlak (4, asysta Gocajna), Kaczyński (73, asysta Rutkowski), Kacyk (76, asysta Palmowski), Żelasko (81, karny po faulu na Jarosławskim).

Gladiator: Krzysztof Ksybek (46, Mateusz Oracki) - Robert Dobiasz, Robert Rutkowski, Krzysztof Gałązka, Artur Żelasko, Kamil Bednarski (67, Łukasz Kucharzak), Tomasz Kaczyński (88, Patryk Kapczyński), Mateusz Gocajna (83, Marcin Jędras), Patryk Giranowski, Szymon Pawlak, Michał Jarosławski.

Gumino: Igor Sobolewski - Marcin Grzejda, Damian Makowski, Marcin Droziński, Jakub Pałac, Adrian Więcław, Emil Wachol, Jakub Palmowski, Filip Kacyk, Mateusz Jeziak, Piotr Ronczkowski.

Orlęta Baboszewo - Błękitni Raciąż 3:0 (3:0)

bramki: Skibiński (24, asysta Mak), Kornatowski (35, asysta Zjadewicz), Bogdański (36, asysta Skibiński).

Orlęta: Robert Goszczycki - Jakub Popiołkowski (Adam Senkowski), Daniel Skolimowski, Maciej Lewandowski, Cezary Napiórkowski, Rafał Tyski (Grzegorz Rybacki), Sebastian Mak (Krystian Obrębski), Łukasz Skibiński (Mikołaj Obrębski), Paweł Bogdański (Rafał Gwiazda), Piotr Zjadewicz, Marek Kornatowski (Kamil Gajewski).

Jutrzenka Unieck - Wkra Radzanów 0:2

Jutrzenka: Adrian Baczewski - Mateusz Wagner, Sebastian Baczewski, Michał Ługowski, Dawid Rasiński, Krzysztof Kozłowski (70, Sławomir Jóźwiak), Paweł Osowski, Krzysztof Chorzewski (55, Adam Osowski), Patryk Baczewski, Daniel Słojewski (43, Dawid Bloch), Szymon Wiejski.

tekst i foto: Artur Kołodziejczyk

Sezon ruszył - ligowa inauguracja okręgówki i pierwsze emocje pucharowe komentarze opinie