:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C bezchmurnie

Siatkarska gwiazda - Brazylijczyk Giba - w Płońsku

Takie postacie światowego sportu pojawiają się w Płońsku bardzo rzadko. W piątek, 26 października, gościliśmy jedną z największych gwiazd siatkówki XXI wieku – Brazylijczyka Gibę.

Gwiazda siatkówki, Brazylijczyk Giba przybył do Płońska na zaproszenie Płońskiego Towarzystwa Siatkówki, a spotkanie i sesja treningowa odbyły się w płońskim Zespole Szkół Ogólnokształcących.

Tak to wydarzenie relacjonuje prezes PTS Płońsk, Jarosław Jeznach:

Spotkanie z Brazylijczykiem było wielkim wydarzeniem dla dzieci i młodzieży oraz dla starszych fanów siatkówki. Giba to trzykrotny mistrz świata, mistrz olimpijski, a w swojej bogatej karierze zdobył około 40 medali największych imprez na świecie. Od kilku miesięcy przebywa w naszym kraju, spotyka się w różnych rejonach Polski, odwiedza nie tylko hale sportowe ale również hospicja i szpitale. Sprowadziła go do naszego kraju firma BIO GEN p. Jarosława Peczki i to głównie dzięki niemu oraz PTS Płońsk oraz płońszczance Marcie Kamińskiej mogliśmy się spotkać z tak wielką osobistością. Brazylijczyk został powitany chlebem przez trenerów PTS Martę Michalak i Łukasza Pokorskiego, a potem spotkał się w auli ZSO z przedstawicielami naszych władz powiatowych i miejskich. Wśród przybyłych na spotkanie byli też młodzi siatkarze z PTS Płońsk, SP 1 i SP 2 Płońsk oraz przedszkolaki. Orkiestra ZSO zagrała mistrzowi piosenkę Freddiego Merkury „We are the Champions”, a godzinne spotkanie upłynęło na prezentacji multimedialnej kariery siatkarskiej Giby oraz na odpowiedziach na pytania zadawane od uczniów. Były też zdjęcia, a potem już w hali sportowej ZSO nasz gość poprowadził trening siatkarski dla dzieci i młodzieży. Wizyta Giby trwało około trzech godzin, a jej finałem był poczęstunek w „Zielonym Zakątku", gdzie Brazylijczyk zjadł polskie dania: pierogi oraz naleśniki. Było to spotkanie wielce znaczące dla naszego klubu, pozwoli bardziej popularyzować siatkówkę w naszym mieście i po sukcesach naszej męskiej reprezentacji zasili szeregi naszego klubu nowymi adeptami. (r)

foto: Marta Olechowicz

Siatkarska gwiazda - Brazylijczyk Giba - w Płońsku komentarze opinie

  • Champ - niezalogowany 2018-10-26 23:16:51

    Super wydarzenie!!! Gratulacje dla wszystkich uczestniczących w organizacji tego spotkania!!! Światowe gwiazdy w naszym małym miasteczku, wielkie brawa!!!

Dodajesz jako: Zaloguj się