:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  8°C bezchmurnie

Siedmioro zatrzymanych

kryminalne, Siedmioro zatrzymanych - zdjęcie, fotografia

Płońska policja zatrzymała siedem osób, podejrzanych o wyłudzanie odszkodowań za sfingowane kolizje drogowe. Sprawa jest rozwojowa.

- Blisko dwa miesiące kryminalni prowadzili postępowanie oparte na własnych ustaleniach, zbierając materiały potwierdzające wyłudzanie odszkodowań komunikacyjnych przez grupę osób z powiatu płońskiego – informuje rzecznik prasowy płońskiej policji, Kinga Drężek-Zmysłowska. - Jak wynikało z ustaleń śledczych, kilku mieszkańców gm. Płońsk i gm. Załuski od 2015 roku, w różnych miejscach na terenie powiatu doprowadzało pomiędzy sobą do sfingowanych kolizji drogowych.

Policjanci ustalili 6 takich zdarzeń, ale z zebranych przez nich materiałów wynika, że mogło być ich znacznie więcej. Na dziś straty poniesione przez firmy ubezpieczeniowe oszacowano na ponad 100 tys. zł.

Podejrzani – łącznie 7 osób w wieku 22-31 lat, w tym jedna kobieta - zostali zatrzymani. Postawiono im zarzuty oszustwa i oszustwa ubezpieczeniowego, a najstarszy z mężczyzn, który najprawdopodobniej według policji, był pomysłodawcą nielegalnego zarobku, usłyszał już 6 zarzutów. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

- Policjanci na poczet przyszłych kar zabezpieczyli mienie o wartości ponad 500 tys. zł. Sprawa ma charakter rozwojowy, a funkcjonariusze zajmujący się nią nie wykluczają dalszych zatrzymań – dodaje rzecznik płońskiej policji.

Katarzyna Olszewska; foto: archiwum

Siedmioro zatrzymanych komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się