:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C bezchmurnie

Skaczmy do góry jak kangury… czyli Przedszkoliada 2018

We wtorek, 27 lutego, doszło do niecodziennej sytuacji - przedszkolaki przy współudziale czerwonego stworka kangurka, opanowały płońską halę sportową, gdzie odbyła się kolejna Przedszkoliada Tour.

Nawet duży mróz nie zatrzymał w przedszkolach małych sportowców, którzy postanowili po raz kolejny wziąć udział w wielkiej imprezie sportowej dla aktywnych przedszkolaków przygotowywanej przez Grupę Azoty i Płońskie Towarzystwo Siatkówki PTS Płońsk oraz partnerów lokalnych (MCSiR Płońsk, Szkoła Podstawowa nr 1, Fundacja Odzyskać Radość grupy Zdrowie, Nadleśnictwo Płońsk, E.M CAR Ewa Klimkiewicz, Fotorogo-Robert Liberek) i sportowych (Klub Biegacza im. P. Sękowskiego Płońsk, Ventus Ciechanów, Legionovia Legionowo, PTS Płońsk, Onico Warszawa).

W związku z tak dużym zainteresowaniem Przedszkoliada odbyła się w dwóch turach. W pierwszej uczestniczyły: przedszkola z Baboszewa i Sochocina, Akademia Małych Odkrywców i Kolorowa Trampolina z Ciechanowa oraz płońskie: Kangurek, Planeta Przedszkolaka, Szóstka, Świat Odkrywców, Akademia ABC oraz oddział przedszkolny „Odzyskać Radość” z Kraszewa Czubak. W drugiej turze bawiły się dzieci z płońskich przedszkoli nr 1, 2, 3, 4, 5 oraz z punktu przedszkolnego Trampolina z Płońska.

Łącznie we wtorkowe przedpołudnie bawiło się i rywalizowało ponad 500 młodych sportowców.  Podczas imprezy dzieci odwiedzały pięć tematycznych stacji sportowych (piłka nożna, siatkówka, koszykówka, lekkoatletyka, piłka ręczna) i rekreacyjnych (malowanie i zdrowe odżywianie).

Dzieciom podczas rozgrywek towarzyszyli opiekunowie i koordynatorzy projektu oraz wolontariusze,  a na widowni kibicowali rodzice, dziadkowie oraz koledzy i koleżanki z przedszkoli, z transparentami, pomponami i kołatkami jak na prawdziwych kibiców przystało. Do rywalizacji zagrzewał kangur, który stawał w bramce, pomagał rzucić do kosza, a jak coś nie wyszło to przytulił.

W małych sportowcach drzemie prawdziwy duch walki i rywalizacji. Na Przedszkoliadzie nie ma przegranych. Wygrywają wszyscy i wszyscy otrzymują nagrody. Oddziały przedszkolne uhonorowano pamiątkowymi pucharami, a na każdego uczestnika czekał medal, dyplom i upominek.

tekst i foto: Katarzyna Kołodziejczyk

Miejsce zdarzenia mapa Płońsk


Skaczmy do góry jak kangury… czyli Przedszkoliada 2018 komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się