Sobota bez wygranej w okręgówce - głównym wydarzeniem kołyska dla kapitana PAF

Gazeta plonszczak.pl 20/10/2019 13:15

Przed tą kolejka spotkań w lidze okręgowej kibice dwóch naszych drużyn (PAF Płońsk i Sona Nowe Miasto) mieli uzasadnione nadzieje na zwycięstwa - rywalami bowiem były zespoły z dolnej strefy tabeli. W przypadku płońszczan mogła to być trzecia wygrana z rzędu, dla Sony pierwsza w sezonie.

Niestety, kibicowskie nadzieję (a zapewne i oczekiwania oraz ambicje zawodników) okazały się płonne.

Sona, w poszukiwaniu pierwszego w tym sezonie zwycięstwa pojechała w sobotę (19 października) do Ojrzenia. Miejscowa Tęcza zajmowała 13 miejsce w tabeli i miała na koncie 9 punktów. Ale, co ciekawe, na własnym boisku zaliczyła... komplet czterech porażek. Tę złą dla siebie passę drużyna z Ojrzenia jednak zakończyła. Do przerwy gospodarze wykorzystali błędy w obronie Sony i prowadzili już 3:0. Zawodnicy z Nowego Miasta nie zdołali tego dnia sfinalizować żadnej z ofensywnych akcji i wynik z pierwszej części gry utrzymał się do końca. A na domiar złego, po nieszczęśliwym zderzeniu głowami, do szpitala trafił Norbert Decyk, a sprawa zakończyła się czteroma szwami na czole - życzymy powrotu do zdrowia!

A w najbliższej kolejce „przełamanie” Sony będzie bardzo trudne - choć trzeba walczyć. Do Nowego Miasta bowiem (sobota 26 października, g. 13.30) przyjedzie liderująca Mławianka.

Do Płońska zaś w sobotę (19 października) przyjechała przedostatnia drużyna ligi - GKS Strzegowo, która miała na koncie zaledwie 4 punkty. PAF po dwóch kolejnych wygranych (5:3 z Mazowszem Jednorożec i 5:1 z Pokrzywnicą) miał zatem idealną okazję do wydłużenia serii do trzech zwycięstw z rzędu. Dodatkowym bodźcem do dobrego wyniku miała być wiadomość, która dotarła do zawodników niewiele ponad godzinę przed meczem - kapitanowi Emilowi Kucińskiemu urodził się syn! Tradycyjna piłkarska kołyska wykonana przez kolegów z drużyny po zdobytej bramce była więc wpisana w scenariusz tego spotkania. I mogła zostać wykonana już w pierwszych minutach, ale spokoju w idealnej okazji nie zachował Piotr Wypyszyński. A potem cały scenariusz się „wywrócił” do góry nogami. W 16 minucie jeden z zawodników gości oddał bardzo ładny strzał z dystansu i goście objęli prowadzenie. A po kolejnych sześciu minutach dośrodkowanie z rzutu wolnego zakończyło się skuteczną główką i Strzegowo sensacyjnie prowadziło już 2:0. PAF - po zaledwie dwóch minutach - zdobył dającą nadzieję bramkę kontaktową (po ładnej akcji skrzydłem Kordiana Makowskiego gola zdobył Piotr Wypyszyński), ale do przerwy wynik się nie zmienił.

Ledwie dwie minuty po zmianie stron wydawało się, że wszystko w tym spotkaniu wróci do normy. Z rzutu wolnego dośrodkował Kordian Makowski, jeden z zawodników gości „trafił głową” do swojej siatki i był remis 2:2. Ten gol dawał już jakąś zdobycz, więc zawodnicy podbiegli do trybun i wykonali zakładaną kołyskę dla kapitana.

Dobrze, że nie czekali z tym do hipotetycznej bramki dającej zwycięstwo, bo... takowej się nie doczekaliśmy. Chęci do wygranej płońszczanom co prawda odmówić nie można, ale tego dnia jakoś nic „się nie kleiło”. A może inaczej - to goście nie pozwolili na wiele, prezentując się nadspodziewanie (jak na swoje miejsce w tabeli) dobrze. Grali dużo piłką, stwarzali sytuację, a dokładając do tego zrozumiałą w ich sytuacji olbrzymią determinację - dawało to pozytywny efekt. I strzegowianie - szczerze mówiąc - mają po sobotnim meczu czego żałować, bo przy tak dobrym dla siebie dniu mieli idealną okazję do zgarnięcia tak im potrzebnych trzech punktów. Tym bardziej, że niemal przez ostatnie pół godziny grali w przewadze, po tym jak drugą żółtą (w konsekwencji czerwoną) kartkę zobaczył Damian Żółtowski. Goście byli bliżej zwycięstwa, ale marnowali swoje okazję bądź bardzo dobrze interweniował Łukasz Aniserowicz. No cóż, takie mecze się zdarzają i w przypadku płońszczan trzeba zapomnieć o założeniach i planach przedmeczowych tylko ucieszyć się z jednego punktu. Bo było blisko jego utraty.

A w najbliższej kolejce PAF ponownie zagra na własnym boisku - w sobotę 26 października (g. 13.30) do Płońska przyjedzie czołowa drużyna ligi Ostrovia.

19.10. PAF Płońsk - GKS Strzegowo 2:2 (1:2)

bramki: Wypyszyński (24, asysta Makowski), samobójczy (47, po rzucie wolnym Makowskiego).

PAF: Łukasz Aniserowicz - Damian Żółtowski, Radosław Jakubiak, Dominik Pełka, Kordian Makowski, Adam Szcześniak, Konrad Osiński, Bartosz Gołaszewski, Mateusz Wiśniewski, Mateusz Rutkowski (77, Dawid Masiak), Piotr Wypyszyński.

czerwona kartka: Damian Żółtowski (63).

19.10. Tęcza Ojrzeń - Sona Nowe Miasto 3:0 (3:0)

Sona: Tomasz Kuligowski - Arkadiusz Bralski (Igor Dąbkowski), Łukasz Barankiewicz, Arkadiusz Falęcki (Karol Kaletka), Konrad Wiktorowicz, Rafał Kraszewski (Jakub Borek), Sebastian Małecki, Bartosz Kaczor (Dominik Krzyżanowski), Norbert Decyk (Szymon Sokołowski), Maciej Białorudzki (Krzysztof Kowalczyk).

Pozostałe wyniki XI kolejki ligi okręgowej: * Narew 1962 Ostrołęka - Mazowsze Jednorożec 4:1 * MKS Ciechanów - Wkra Bieżuń 2:2 * KS CK Troszyn - Korona Szydłowo 5:0 * Mławianka Mława - Iskra Krasne 3:3 * Żbik Nasielsk - Kryształ Glinojeck 2:0 * Ostrovia Ostrów Maz. - GKS Pokrzywnica 3:1.

Sobota bez wygranej w okręgówce - głównym wydarzeniem kołyska dla kapitana PAF komentarze opinie