piłka nożna, Sobotni raport ligowy przełamanie Korony porażki Błękitnych - zdjęcie, fotografia
Gazeta plonszczak.pl 13/04/2019 22:12

Po dwóch kolejnych porażkach złe serie przerwały w sobotę (13 kwietnia) dwa zespoły - swoje mecze wygrała Płońska Akademia Futbolu i Korona Karolinowo. Niestety pozostałe nasze drużyny (Sona Nowe Miasto, Wkra Sochocin i Błękitni Raciąż) poniosły porażki, nie zdobywając choćby jednego gola.

LIGA OKRĘGOWA

W poprzednich kolejkach okręgówki dwie wygrane i remis zanotowała sochocińska Wkra, Sona Nowe Miasto zaliczyła dwa zwycięstwa, a PAF Płońsk dwie kolejne porażki. Tym razem było odwrotnie - to PAF się cieszył, a Sona i Wkra pozostały bez punktów.

Dobra passa tych dwóch drużyn zakończyła się w spotkaniach wyjazdowych: Sona zagrała uważany za derbowy mecz ze Żbikiem Nasielsk, Wkra w Szydłowie z Koroną. Oba zespoły, niestety, nie zdobyły w sobotę choćby jednego gola.

Sochocinianie przegrali jedną bramką, a Korona zwycięskiego gola zdobyła w 65 minucie z rzutu karnego. Drużyna z Nowego Miasta musiała uznać wyższość Żbika, przegrywając 0:4.

PAF mierzył się w Płońsku z sąsiadem z ligowej tabeli - Tęczą Ojrzeń. I przez 50 minut grali bardzo dobry mecz. Płońszczanie byli w tym czasie zdecydowanie lepsi i nie tylko skuteczni, ale zaprezentowali też ładną grę. Pierwsza bramka padła w 15 minucie, a zdobył ją po indywidualnej akcji Konrad Osiński. Do przerwy PAF prowadził 2:0 - drugi gol padł po trafieniu samobójczym w 35 minucie, a poprzedziła go naprawdę składna i mogąca się podobać akcja zespołowa. Kiedy dwie minuty po przerwie ładnie z woleja przymierzył Piotr Wypyszyński zdobywając trzeciego gola, wydawało się, że mecz został „zamknięty”. Niestety chyba tak pomyśleli sobie też zawodnicy płońskiego zespołu, i wyraźnie spuścili z tonu. A rywale wprost przeciwnie - zaczęli grać z  dużym zaangażowaniem, i w sumie przypadkowy gol po rzucie wolnym w 63 minucie dał im jeszcze wiarę w odrabianie strat. Trzeba przyznać, że byli tego bardzo bliscy. W 72 minucie strzał głową po rzucie rożnym dał Tęczy drugiego gola i do końca spotkania goście dążyli do wyrównania. Ostatecznie się im to nie udało i to PAF cieszył się po ostatnim gwizdku z trzech punktów.

A już w najbliższy piątek (19.04.) o godzinie 17 kibiców czekają duże emocje, czyli pierwsze wiosenne derby w okręgówce - w Sochocinie Wkra podejmie PAF Płońsk.

W przedświąteczną sobotę (g. 13.30) Sona w Nowym Mieście podejmie Koronę Szydłowo.

13.04. PAF Płońsk - Tęcza Ojrzeń 3:2 (2:0)

bramki: Osiński (15, akcja indywidualna), samobójcza (35, asysta Makowski), Wypyszyński (47, asysta Osiński).

PAF: Łukasz Aniserowicz - Kordian Makowski, Adam Szcześniak, Piotr Hercel, Kamil Wiśniewski, Emil Kuciński, Kamil Boniewski (83, Damian Żółtowski), Dawid Masiak (49, Bartosz Gołaszewski), Mateusz Rutkowski (73, Adam Uniewski), Konrad Osiński, Piotr Wypyszyński.

13.04. Korona Szydłowo - Wkra Sochocin 1:0 (0:0)

Wkra: Karol Pasturczyk - Mateusz Pałka, Radosław Jakubiak, Sebastian Jadczak, Damian Kozłowski, Artur Matla (Michał Stanisławski), Mariusz Radecki (Krzysztof Dzięgielewski), Aleksander Eibl, Patryk Giranowski (Dawid Nawrocki), Damian Mielczarek, Mateusz Żulewski (Alan Szulc).

13.04. Żbik Nasielsk - Sona Nowe Miasto 4:0

Pozostałe wyniki XX kolejki ligi okręgowej: GKS Strzegowo - Iskra Krasne 1:2 * Makowianka Maków Maz. - Orzyc Chorzele 4:0 * KS CK Troszyn - Kryształ Glinojeck 0:1. W niedzielę zagrają: * Mazowsze Jednorożec - Nadnarwianka Pułtusk * Wkra Bieżuń - Ostrovia Ostrów Maz.

A KLASA

W meczach A klasy w sobotę zagrały dwie nasze drużyny - obie na własnych boiskach.

Korona w Karolinowie, po dwóch kolejnych porażkach, złą serię chciała przerwać w pojedynku z Bartnikiem Myszyniec. Zadanie wydawało się trudne, bo rywal to zespół ze ścisłej czołówki. Podopieczni Cezarego Kwiatkowskiego spisali się jednak bardzo dobrze. Mecz był bardzo wyrównany, a oba zespoły miały swoje bramkowe szanse. Decydujący cios zadali jednak gospodarze, a zwycięska bramka padła już w doliczonym czasie gry. Zdobył ją szesnastoletni Jakub Piliński, który wszedł na boisko w końcówce spotkania i został jego bohaterem.

Jeszcze trudniejsze zadanie mieli Błękitni, którzy podejmowali trzecią drużynę ligi - Narew 1962 Ostrołęka. W dodatku raciążanie wystąpili w osłabionym składzie i ciężko było spodziewać się dobrego rezultatu. Gospodarze jednak mocno powalczyli, i faworyzowani rywale nie mieli wcale łatwej przeprawy. Narew na prowadzenie wyszła w 16 minucie i wydawało się, że to prognostyk łatwego zwycięstwa. Po zmianie stron jednak Błękitni wcale się nie poddali i przy odrobinie szczęścia mogli pokusić się o niespodziankę. Ostatecznie jednak w 69 minucie goście podwyższyli na 2:0 i takim rezultatem to spotkanie się zakończyło.

Trzeci z naszych reprezentantów w A klasie - Jutrzenka Unieck gra w niedzielę - na własnym boisku (g. 16) z Orłem Sypniewo.

W przedświątecznej kolejce wszystkie nasze zespoły zagrają na wyjazdach: w piątek (19 kwietnia) Korona Karolinowo z GKS Pokrzywnicą i Jutrzenka Unieck ze Świtem Baranowo, a w sobotę Błękitni Raciąż z Bartnikiem Myszyniec.

13.04. Korona Karolinowo - Bartnik Myszyniec 1:0 (0:0)

bramka: Piliński (93, asysta Skwarski).

Korona: Łukasz Leśniak - Maciej Zadroga, Michał Kłodowski, Mateusz Szcześniak, Michał Kamiński (70, Dawid Latała), Karol Brzeszkiewicz, Mateusz Nowak, Marcin Kijek, Adrian Skwarski, Mateusz Lewandowski (65, Jakub Piliński), Paweł Nicgorski (80, Mariusz Błaszczak).

13.04. Błękitni Raciąż - Narew 1962 Ostrołęka 0:2 (0:1)

Błękitni: Kamil Kalinowski - Konrad Pawelski (76, Dawid Seweryn), Maciej Karwowski, Daniel Kocięda, Jakub Pakuła (64, Kamil Puszcz), Mariusz Ezman, Paweł Borzykowski, Łukasz Szelągiewicz, Kamil Rutkowski, Łukasz Marciniak (71, Michał Stępiński), Piotr Melchinkiewicz.

Pozostałe wyniki XVII kolejki A klasy: * Konopianka Konopki - GKS Pokrzywnica 3:3 * Pełta Karniewo - Świt Baranowo 4:1. W niedzielę grają: * KS Wąsewo - Kurpik Kadzidło * Rzekunianka Rzekuń - Boruta Kuczbork * Jutrzenka Unieck - Orzeł Sypniewo (Unieck, niedziela, g. 16).

tekst i foto: Artur Kołodziejczyk

Sobotni raport ligowy - przełamanie PAF i Korony, porażki Sony, Wkry i Błękitnych komentarze opinie