piłka nożna, Sobotni raport ligowy zwycięski remisowe Korona porażki Jutrzenki - zdjęcie, fotografia
Gazeta plonszczak.pl 11/05/2019 21:00

Za nami piłkarska sobota i pięć meczów naszych drużyn. Wygrał tylko płoński PAF, który po znakomitej drugiej części gry (do przerwy przegrywał 0:2) wygrał z Ostrovią 4:2. Po jednym punkcie zdobyły: Sona Nowe Miasto i Korona Karolinowo. Porażek doznały: Wkra Sochocin i Jutrzenka Unieck.

LIGA OKRĘGOWA

W sobotę, 11 maja, zagrały wszystkie nasze drużyny rywalizujące w okręgówce. Na własnym boisku płoński PAF, Wkra i Sona na wyjazdach.

Pierwsza na boisko wybiegła w sobotę sochocińska Wkra, która notuje ostatnio kiepską serię - przegrała cztery kolejne spotkania, nie zdobywając przy tym żadnej bramki. By się przełamać, sochocinianie pojechali na bardzo ciężki mecz do Troszyna, rywala z górnej części ligowej tabeli. Miało być ciężko i niestety tak było. Może mecz potoczyłby się trochę inaczej, ale sochocinianie nie potrafili zdobyć w sobotę gola, chociaż okazje ku temu mieli. Dwukrotnie nieskutecznie akcje kończył Artur Matla, a po razie Aleksander Eibl i Krzysztof Dzięgielewski. Skuteczni zaś byli gospodarze, którzy do przerwy zdobyli jednego gola, dwa kolejne dołożyli po zmianie stron i mecz wygrali pewnie 3:0.

Czekająca od czterech meczów na zwycięstwo Sona Nowe Miasto zagrała zaś z wyżej usytuowaną w tabeli - Tęczą Ojrzeń. Rywal wiosną spisuje się bardzo dobrze, szczególnie na własnym boisku, gdzie jeszcze nikt w drugiej rundzie nie wygrał. Boiska w Ojrzeniu nie zdobyła też Sona chociaż mogła. Drużyna z Nowego Miasta rozegrała bowiem niezły mecz, będąc zespołem sprawiającym w sobotę lepsze wrażenie od Tęczy. To jednak gospodarze mieli idealną okazję do objęcia prowadzenia w 20 minucie - świetnie jednak w bramce spisał się Michał Paradowski, broniąc rzut karny. Sona, mimo dobrej gry, długo jednak nie mogła tego udokumentować. Na kwadrans przed końcem wydawało się, że drużyna z Nowego Miasta zrobiła bardzo duży krok w drodze do wygranej. Z rzutu rożnego dośrodkował Szymon Sokołowski, ładne uderzenie z woleja Adriana Jędrzejewskiego zblokowali obrońcy, ale piłkę mocnym strzałem dobił Mariusz Wojeński. Drużyna z Nowego Miasta wygranej jednak nie dowiozła do końca spotkania. Zaważyła na tym feralna 80 minuta, kiedy to sędzia podyktował rzut karny dla Tęczy, a Michał Paradowski został ukarany czerwoną kartką. Broniący jedenastkę Łukasz Barankiewicz (potem do końca w bramce stał Mariusz Wojeński) nie dał rady i gospodarze doprowadzili do remisu 1:1 i takim wynikiem mecz się zakończył.

A w najbliższą sobotę 18 maja oba te zespoły zagrają ostatnie wiosną derby w okręgówce. O godzinie 14 Sona w Nowym Mieście zagra z Wkrą Sochocin.

Ostatni w sobotę zagrał PAF, który po decyzji o walkowerze z Iskrą Krasne miał już serię czterech kolejnych wygranych spotkań. O piąte miało być bardzo trudno, bo w sobotę do Płońska przyjechała drużyna z górnej części tabeli - Ostrovia. I pierwsza część gry potwierdziła te obawy - mimo, że PAF grał nieźle, to goście trafili dwukrotnie i prowadzili już 2:0. Po zmianie stron jednak goście jakby „nie wyszli” z szatni, a płońszczanie zagrali po prostu znakomitą połówkę. PAF zdominował Ostrovię całkowicie, w dodatku zawodnicy gospodarzy wykazali się bardzo dobrą skutecznością, zdobywając aż cztery gole. Warto też zauważyć, że wszystkie bramki płońszczanie zdobyli nie po stałych fragmentach gry, ale po efektownych akcjach.

Strzelanie zaczęło się w 52 minucie, kiedy ładnym krzyżowym podaniem popisał się Kamil Boniewski, skrzydłem poszarżował Mateusz Wiśniewski, a do siatki trafił Piotr Wypyszyński, który zdobył gola w piątym kolejnym spotkaniu. Dwie minuty później powalczył Konrad Osiński, piłka trafiła na skrzydło do Kamila Boniewskiego, a jego dośrodkowanie strzałem głową golem wykończył Mateusz Rutkowski. Na prowadzenie PAF wyszedł w 67 minucie, kiedy agresywnie presję na defensorach gości wywierali Mateusz Wiśniewski i Mateusz Rutkowski, a wykorzystał to Konrad Osiński, który pięknie podał prostopadle do Mateusza Wiśniewskiego, a ten wykorzystał sytuacje sam na sam z bramkarzem. Potem bliski gola był Wypyszyński, ale piłka minimalnie minęła słupek bramki Ostrovii, ale po chwili na 4:2 trafił Konrad Osiński, który pięknie z powietrza zza pola karnego uderzył pod poprzeczkę.

PAF jest na fali i po rozegraniu najlepszych 45 minut w rundzie wiosennej, po szóste kolejne zwycięstwo pojedzie teraz (mecz w sobotę o godzinie 11) do ostatniego w tabeli Orzyca Chorzele. Szansa na kontynuowanie znakomitej passy jest bardzo duża.

11.05. PAF Płońsk - Ostrovia Ostrów Maz. 4:2 (0:2)

bramki: Wypyszyński (52, asysta M. Wiśniewski), Rutkowski (54, asysta Boniewski), M. Wiśniewski (67, asysta Osiński), Osiński (72, akcja indywidualna).

PAF: Łukasz Aniserowicz - Damian Żółtowski, Adam Szcześniak, Damian Makowski (85, Piotr Hercel), Kamil Wiśniewski (56, Mateusz Kozielski), Emil Kuciński, Kamil Boniewski, Mateusz Rutkowski, Mateusz Wiśniewski (71, Ernest Kamiński), Konrad Osiński (83, Michał Majtczak), Piotr Wypyszyński (87, Łukasz Motak).

11.05. Tęcza Ojrzeń - Sona Nowe Miasto 1:1 (0:0)

bramka: Wojeński (75, akcja indywidualna).

Sona: Michał Paradowski - Krzysztof Kowalczyk (60, Konrad Wiktorowicz), Łukasz Barankiewicz, Mariusz Wojeński, Łukasz Młudzikowski, Sebastian Małecki, Rafał Kraszewski (62, Patryk Skórczyński), Szymon Urzykowski, Norbert Decyk (85, Dominik Rosiak), Adrian Jędrzejewski, Szymon Sokołowski.

czerwona kartka: Paradowski (80).

11.05. KS CK Troszyn - Wkra Sochocin 3:0 (1:0)

Wkra: Karol Pasturczyk – Rafał Kosewski, Sebastian Jadczak, Krzysztof Dzięgielewski, Radosław Jakubiak, Artur Matla, Mariusz Radecki (46, Alan Szulc), Aleksander Eibl, Patryk Giranowski, Mateusz Pałka, Mateusz Żulewski.

Wyniki pozostałych meczów XXIV kolejki ligi okręgowej: * Kryształ Glinojeck - Iskra Krasne 10:0 * Korona Szydłowo - Orzyc Chorzele 2:0 * Żbik Nasielsk - Nadnarwianka Pułtusk 1:1 * GKS Strzegowo - Mazowsze Jednorożec 2:1 * Wkra Bieżuń - Makowianka Maków Maz. 1:2.

A KLASA

W sobotę w rozgrywkach A klasy zaprezentowały się dwa nasze zespoły (Korona i Jutrzenka) - Błękitni zagrają w niedzielę.

Pierwsza na boisku wybiegła Jutrzenka Unieck, która zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, ale nie gra wcale tak źle, jakby wskazywało miejsce w ligowej stawce. Stara się prowadzić grę, strzela sporo goli. Cóż jednak z tego, kiedy na koniec okazuje się, że punktów brak. Nie inaczej było w sobotnim spotkaniu, kiedy na własnym boisku Jutrzenka podejmowała Pełtę Karniewo. Dobrze się to dla gospodarzy wszystko zaczęło, bo w 26 minucie na prowadzenie Jutrzenkę wyprowadził Szymon Wiejski. Potem jednak goście wyrównali, a po zmianie stron oba zespoły sobie postrzelały. To goście jednak zdobyli cztery gole, a Jutrzenka o jedną mniej i ostatecznie Pełta wygrał 5:4. Po zmianie stron do siatki gości trafiali: Sebastian Baczewski i dwukrotnie Kamil Kocięda. Warto na koniec zauważyć, że Kocięda rozgrywał bardzo dobre spotkanie - przeprowadził kilka ładnych indywidualnych akcji i miał udział przy wszystkich bramkach Jutrzenki - sam strzelił dwie i zaliczył dwie asysty.

Po trzech meczach bez wygranej, Korona w Karolinowie o zwycięstwo chciała zagrać z Orłem Sypniewo, który miał w tabeli o trzy punkty więcej. Ostatecznie mecz zakończył się chyba sprawiedliwym podziałem punktów. W pierwszej części gry lepsi byli goście, którzy bardzo szybko (w trzeciej minucie) wyszli na prowadzenie i mieli jeszcze kilka dobrych okazji. Byli jednak albo nieskuteczni albo dobrze w bramce spisywał się Piotr Piekut. Po zmianie stron sytuacja się odwróciła - to Korona grała lepiej. Efekt bramkowy przyszedł w 60 minucie, kiedy dośrodkowanie Michała Kamińskiego na gola strzałem głową zamienił Mateusz Szcześniak. I kiedy wydawało się, że drużyna z Karolinowa jest na najlepszej drodze po zwycięstwo, przyszło gospodarzom gonić remis, bo Orzeł niespodziewanie w 80 minucie ponownie objął prowadzenie. Korona na 2:2 strzeliła w 90 minucie, kiedy gola na wagę jednego punktu zdobył - po rzucie sędziowskim i przytomności umysłu Michała Kłodowskiego - Mateusz Lewandowski.

11.05. Korona Karolinowo - Orzeł Sypniewo 2:2 (0:1)

bramki: Szcześniak (60, asysta Kamiński), Lewandowski (90, asysta Kłodowski).

Korona: Piotr Piekut - Maciej Zadroga, Mateusz Szcześniak, Michał Kłodowski, Michał Kamiński, Adrian Skwarski, Mateusz Nowak, Hubert Bulak, Karol Brzeszkiewicz, Mateusz Lewandowski, Maciej Pilśnik (68, Piotr Prusak).

11.05. Jutrzenka Unieck - Pełta Karniewo 4:5 (1:1)

bramki: Wiejski (26, asysta Kocięda), Kocięda (60, rzut wolny po faulu na nim samym), S. Baczewski (64, asysta Kocięda), Kocięda (78, akcja indywidualna).

Jutrzenka: Adrian Baczewski (67, Michał Szymański) - Mateusz Wagner, Michał Ługowski, Sebastian Baczewski, Paweł Osowski, Damian Krysiak (60, Damian Rasiński), Sławomir Jóźwiak, Bartosz Godlewski, Kamil Kocięda, Patryk Baczewski (75, Krzysztof Chorzewski), Szymon Wiejski.

Wyniki pozostałych meczów XXI kolejki A klasy: * Kurpik Kadzidło - Bartnik Myszyniec 0:0 * GKS Pokrzywnica - Boruta Kuczbork 1:0 * Konopianka Konopki - Świt Baranowo 5:2. W niedzielę zagrają: * KS Wąsewo - Narew 1962 Ostrołęka * Rzekunianka Rzekuń - Błękitni Raciąż (niedziela, 12.05, g. 15).

Sobotni raport ligowy - zwycięski PAF, remisowe Sona i Korona, porażki Wkry i Jutrzenki komentarze opinie