:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C rozproszone chmury

Sochocin bez dojazdu

interwencje, Sochocin dojazdu - zdjęcie, fotografia

Mieszkańcy alarmują, że w obecnym, nazwijmy to - powiatowym rozkładzie jazdy, nie ma Sochocina. Starosta Andrzej Stolpa zapewnia, że powiat chce uruchomić połączenia do czasu rozwiązania pewnego problemu.

Jak wielokrotnie informowaliśmy, ciechanowski PKS, którego Płońsk był filią, z dniem 1 lipca zaprzestał przewozowej działalności. Starostwo zleciło przewóz pasażerów wyłonionemu w negocjacjach przewoźnikowi, ale na liniach wewnątrz powiatu. Zezwolenia na połączenia między powiatami wydaje marszałek województwa.

- 49 to pierwsze cyfry mojego numeru PESEL – mówi interweniująca w redakcji mieszkanka Sochocina, pani Mirosława, dodając, że oczywiste jest, iż taki PESEL oznacza konieczność wizyt u lekarzy, a tymczasem z Sochocina do Płońska i odwrotnie nie jeździ żaden autobus. Pani Mirosława mówi, że zgłaszała ten problem w różnych instytucjach, również w Urzędzie Gminy w Sochocinie, nic w sprawie się nie zmieniło.

Z wypowiedzi starosty Andrzeja Stolpy wynika, że kursy przez Sochocin były realizowane w ramach obsługiwanych wcześniej przez PKS linii ponadpowiatowych, a starostwo zleciło przewóz wewnątrz powiatu. Starosta twierdzi, że w tym pierwszym przypadku, dotyczącym linii ponadpowiatowych, przewozu jeszcze nie uruchomiono, na co starostwo nie ma wpływu.

- Spróbujemy problem rozwiązać – mówi starosta, dodając, że gdy ogłoszono konsultacje planu powiatowych przewozów, to wówczas nikt nie zgłosił żadnych uwag. – My w planie przewozu uwzględniliśmy wszystkie linie, które PKS realizował na terenie naszego powiatu. Zapoznałem się z tym problemem po powrocie z urlopu i będziemy chcieli uruchomić połączenia do czasu, gdy przewoźnicy, którzy wystąpili o zezwolenia na przewozy o zasięgu ponadpowiatowym, uruchomią działalność. (ko)

foto: archiwum

Sochocin bez dojazdu komentarze opinie

  • Teresa - niezalogowany 2018-07-17 22:40:44

    Jest przecież Płoński Expres.

Dodajesz jako: Zaloguj się