:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C słabe, przelotne opady deszczu

Sochocinianki turniej wygrały w efektownym stylu

W sobotę, 12 maja, w Sochocinie rozegrano turniej piłki ręcznej dziewcząt. Znakomicie spisały się w nim reprezentantki Wkry, które zdobyły puchar.

Była to już jedenasta edycja turnieju pod patronatem wójta gminy Sochocin, a w sobotę (12 maja) na parkiecie hali sportowej w Sochocinie zagrało sześć drużyn. Oprócz zespołu UKS Wkra Sochocin wystąpiły: Szkoła Podstawowa Rusiec, Szkoła Podstawowa nr 341 Warszawa, UKPR Agrykola Warszawa, UKS Dwójka Małkinia i KS Zawkrze Mława.

Od samego początku znakomicie grały zawodniczki miejscowej Wkry. Zaczęło się od efektownego zwycięstwa (15:3) nad warszawską Agrykolą, potem Szkoła Podstawowa Rusiec została pokonana 12:3, a w trzech kolejnych meczach także były zwycięstwa: 11:6 z UKS Dwójka Małkinia, 16:5 z KS Zawkrze Mława i na koniec 10:2 z warszawska SP 341. Niezwykle efektowny turniej w wykonaniu sochocińskich młodych szczypiornistek, które wygrały w niepodlegającym dyskusji stylu.

Drugie miejsce w turnieju zajęła SP 341 Warszawa, trzecie MUKS Dwójka Małkinia, czwarte – Zawkrze Mława, piąte – SP Rusiec, a szóste – warszawska Agrykola.

A potem były puchary, nagrody, a nawet… tort. Organizacja też więc na najwyższym poziomie. Indywidualne wyróżnienia dla najlepszych zawodniczek w każdej drużynie otrzymały: Oliwia Jakubowska (Sochocin), Adrianna Dudek (SP 341), Zofia Kruszewska (Małkinia), Oliwia Piotrowska (Mława), Emilia Omen (Rusiec) i Anna Jurkiewicz (Agrykola).

Sochocinianki wystąpiły w składzie (kolejność alfabetyczna): Nikola Bilińska, Klaudia Blicharska, Julia Gortat, Oliwia Jakubowska, Karolina Kamaszewska, Kaja Kazimierska, Klaudia Kozos, Maja Lenart, Oliwia Łukaszewska, Julia Sadowska, Martyna Szafrańska, Alicja Zmysłowska, opiekunowie Wojciech Tomaszewicz, Krzysztof Dzięgielewski.

foto: Katarzyna Olszewska

Sochocinianki turniej wygrały w efektownym stylu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się