7°C słabe opady deszczu

Sona królem derbów

Drużyna z Nowego Miasta wcześniej pokonała PAF, teraz sochocińską Wkrę i przynajmniej do wiosny królem spotkań derbowych ligi okręgowej jest Sona.

Kolejne derby w lidze okręgowej zapowiadały się niezwykle ciekawie. Do Sochocina w sobotę przyjechała Sona Nowe Miasto i trudno było wytypować faworyta tej potyczki. Pierwsza połowa tylko potwierdziła wyrównany poziom, a zawodnikom obu drużyn nie sposób było odmówić maksymalnego zaangażowania. Walka szła na całego, choć sytuacji podbramkowych nie było dużo. Pierwsi klarowniejszą mieli gospodarze - Hubert Kozłowski przelobował bramkarza, ale piłka minęła bramkę. Skuteczni za to w ostatniej minucie pierwszej połowy okazali się zawodnicy Sony. Tuż przy końcowej linii ładnie o piłkę powalczył Adrian Jędrzejewski, a po jego podaniu z pięciu metrów do siatki Wkry trafił Łukasz Młudzikowski.

Jednobramkowe prowadzenie gości zapowiadało wielkie emocje po przerwie. Te jednak, niestety, bardzo szybko się skończyły. W krótkim okresie czasu, i bezsensownie, dwie żółte kartki zobaczył Hubert Kozłowski i od 53 minuty Wkra musiała grać w osłabieniu. A po sześciu minutach nadzieje kibiców na emocjonujący do ostatnich minut mecz rozwiały się już ostatecznie. Ta sama para autorów pierwszego gola błysnęła po raz drugi i Sona prowadziła już 2:0. Tym razem tylko zawodnicy wymienili się rolami – podawał Młudzikowski, a bramkę zdobył Jędrzejewski. Przez moment wydawało się, że sochocinianie jeszcze nie zamierzają składać broni, ale kiedy po ładnej akcji Damiana Mielczarka dobrej sytuacji nie wykorzystał Piotr Wypyszyński, optymizm chyba uciekł. Grająca w przewadze Sona już do końca spotkania kontrolowała przebieg gry, a jedynym pytaniem było, czy zawodnicy z Nowego Miasta skupią się wyłącznie na obronie, czy może pokuszą się o kolejne gole. Sprawdził się ten drugi scenariusz, bo goście chęci mieli, a gospodarze z minuty na minutę byli coraz bardziej zniechęceni przebiegiem tego sobotniego starcia. Efekt był oczywisty – kolejne bramki dla Sony. Zdobył je jeden z bardziej wyróżniających się zawodników meczu – Norbert Decyk. W 72 minucie sfinalizował on ładną akcję Arkadiusza Falęckiego z Szymonem Sokołowskim, a w 83 minucie Decyk ustalił wynik spotkania na 4:0, wykorzystując prostopadłe podanie Michała Elaka. (ak)

6.10. Wkra Sochocin – Sona Nowe Miasto 0:4 (0:1)

bramki: Młudzikowski (45, asysta Jędrzejewski), Jędrzejewski (59, asysta Młudzikowski), Decyk (72, asysta Sokołowski), Decyk (83, asysta Elak).

Wkra: Łukasz Aniserowicz – Mateusz Pałka (20, Rafał Gołębiewski), Krzysztof Dzięgielewski, Radosław Jakubiak, Tomasz Koniec, Artur Matla (74, Rafał Kosewski), Piotr Karpiński, Dawid Nawrocki, Damian Mielczarek, Hubert Kozłowski, Piotr Wypyszyński (62, Sebastian Jadczak).

Sona: Damian Gocajna – Krzysztof Kowalczyk (64, Kacper Caliński), Konrad Wiktorowicz, Arkadiusz Falęcki (76, Mariusz Wojeński), Szymon Sokołowski, Rafał Kraszewski (78, Szymon Urzykowski), Dominik Pełka, Sebastian Małecki (84, Dominik Rosiak), Łukasz Młudzikowski, Norbert Decyk, Adrian Jędrzejewski (74, Michał Elak).

czerwona kartka: Kozłowski (53).

Wyniki pozostałych meczów X kolejki ligi okręgowej: * KS CK Troszyn - Wkra Bieżuń 6:5 * GKS Strzegowo - Makowianka Maków Maz. 0:5 * Żbik Nasielsk - Mazowsze Jednorożec 1:2 * Korona Szydłowo - Nadnarwianka Pułtusk 4:1 * Kryształ Glinojeck - Ostrovia Ostrów Maz. 3:2 * Tęcza Ojrzeń - Iskra Krasne 3:4 * PAF Płońsk - Orzyc Chorzele 3:1.