Sona nareszcie punktuje! PAF zatrzymany przez lidera w Ostrołęce

piłka nożna, nareszcie punktuje! zatrzymany przez lidera Ostrołęce - zdjęcie, fotografia
Gazeta plonszczak.pl 03/11/2019 15:23

PAF po najlepszej swojej serii w tym sezonie (trzy wygrane i remis) pojechał sprawdzić siłę lidera z Ostrołęki, Sona zaś szukała przełamania w Krasnem. Punkty (jeden) przywiozła tylko ekipa z Nowego Miasta.

Płońska drużyna ma za sobą najlepszy moment w tym sezonie okręgówki i kibice mocno liczyli na to, że wpółliderująca przed tą kolejką Narew nie sprosta podopiecznym Kamila Kobylińskiego. Gospodarze jednak u siebie jeszcze pogromcy nie znaleźli i chcieli nadal walczyć z Mławianką o prym na czele tabeli.

Pierwsza połowa potwierdzała nadzieje płońskich kibiców. Co prawda dwukrotnie na prowadzenie wychodzili gospodarze, ale też dwukrotnie PAF doprowadzał do remisu. Oba gole zdobył Emil Kuciński, a kapitan płońskiej drużyny trafiał po uderzeniach z rzutów wolnych. Do przerwy remis 2:2, choć PAF mógł po pierwszej połowie czuć niedosyt, bo bardzo dobre okazje mieli jeszcze Mateusz Rutkowski i Kordian Makowski. Po zmianie stron skuteczni byli już tylko gospodarze, którzy zdobyli trzy gole i wygrali ostatecznie 5:2. Narew tym samym - po remisie Mławianki - została samodzielnym liderem okręgówki.

PAF nadal jest siódmy, a w ostatnich dwóch kolejkach, o utrzymanie pozycji w górnej części tabeli zagra u siebie ze Żbikiem Nasielsk oraz na wyjeździe z MKS Ciechanów.

Sona, po dziesięciu kolejnych porażkach, szukała przełamania w sobotnim (2 listopada) wyjazdowym meczu z Iskrą Krasne. I to się wreszcie drużynie z Nowego Miasta udało. Na prowadzenie Sona wyszła w 29 minucie, kiedy po strzale Macieja Białorudzkiego ręką w polu karnym zagrał jeden z zawodników gospodarzy i sędzia wskazał na jedenasty metr. Karnego wykorzystał Maciej Załęcki, ale po kolejnych dwóch minutach Iskra wyrównała. Gospodarze po raz drugi trafili tuż przed przerwą i po zmianie stron Sona musiała „gonić wynik” w poszukiwaniu choćby remisu. Udało się to osiągnąć na dziesięć minut przed końcem, kiedy po składnej akcji, ładnie przed polem karnym spisał się Maciej Załęcki i idealnie podaniem obsłużył Macieja Białorudzkiego, który ustalił wynik spotkania na 2:2.

W ostatnich kolejkach pierwszej rundy Sona na wyjeździe zagra z dobrze ostatnio spisującym się GKS Strzegowo, a na finał jesieni na własnym boisku podejmie z Koroną Szydłowo.

2.11. Narew 1962 Ostrołęka - PAF Płońsk 5:2 (2:2)

bramki: Kuciński (19, rzut wolny po faulu na nim samym), Kuciński (35, rzut wolny po faulu na Makowskim).

PAF: Łukasz Aniserowicz - Radosław Jakubiak (68, Damian Żółtowski), Dominik Pełka, Damian Gocajna, Mateusz Wiśniewski, Adam Szcześniak, Emil Kuciński, Konrad Osiński (80, Łukasz Motak), Kordian Makowski (84, Ernest Kamiński), Bartosz Gołaszewski, Mateusz Rutkowski.

2.11. Iskra Krasne - Sona Nowe Miasto 2:2 (2:1)

bramki: Załęcki (29, rzut karny po ręce), Białorudzki (80, asysta Załęcki).

Sona: Tomasz Kuligowski - Arkadiusz Bralski, Mariusz Wojeński, Arkadiusz Falęcki (65, Krzysztof Kowalczyk), Konrad Wiktorowicz, Bartosz Kaczor, Sebastian Małecki, Rafał Kraszewski, Norbert Decyk (53, Jakub Borek), Maciej Załęcki, Maciej Białorudzki.

Pozostałe wyniki XII kolejki ligi okręgowej: * Ostrovia Ostrów Maz. - GKS Strzegowo 1:2 * Żbik Nasielsk - GKS Pokrzywnica 6:1 * KS CK Troszyn - Kryształ Glinojeck 1:0 * Tęcza Ojrzeń - Wkra Bieżuń 4:2 * Mławianka Mława - Korona Szydłowo 1:1 * MKS Ciechanów - Mazowsze Jednorożec 3:0.

Sona nareszcie punktuje! PAF zatrzymany przez lidera w Ostrołęce komentarze opinie