18°C bezchmurnie

Sony daremna walka o przełamanie

Pasmo kontuzji i seria kolejnych porażek. Runda wiosenna, jak na razie, nie jest dla Sony Nowe Miasto udana.

Po czterech porażkach z rzędu, wszyscy liczyli, że w sobotę Sona przerwie tę złą passę. Do Nowego Miasta bowiem przyjeżdżał Orzyc Chorzele, czyli zespół z dolnych rejonów tabeli, który wiosną zdołał wywalczyć zaledwie jeden punkt.

Sonie nie można zarzucić złej postawy, gospodarze przeważali na boisku przez całe spotkanie, jednak brakowało im wykończenia akcji. Goście natomiast oddali zaledwie dwa strzały na bramkę, ale niestety jeden z nich zakończył się golem na wagę niespodziewanego zwycięstwa. Błąd obrony wykorzystał napastnik Orzyca i mocnym strzałem z rogu szesnastki pokonał Pawła Stefańskiego. Sona najbliżej wyrównania była po indywidualnej akcji Michała Ernesta, który ostatecznie trafił w poprzeczkę. Gospodarzom nie pomogła również przewaga liczebna, bowiem w 71 minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał zawodnik gości.

Sona Nowe Miasto – Orzyc Chorzele 0:1 (0:0)

Sona: Paweł Stefański – Krzysztof Kowalczyk (83, Łukasz Nowacki), Arkadiusz Falęcki (89, Michał Elak), Mariusz Wojeński, Łukasz Młudzikowski, Adam Uniewski (60, Szymon Urzykowski), Sebastian Małecki, Dominik Pełka (80, Jakub Palmowski), Szymon Sokołowski, Kacper Caliński, Michał Ernest.

Pozostałe wyniki XX kolejki: * Tęcza Ojrzeń – Wkra Sochocin 0:2 * GKS Strzegowo - Ostrovia Ostrów Maz. 0:1 * Korona Szydłowo - Wieczfnianka Wieczfnia 6:1 * Iskra Krasne - Wkra Żuromin 0:3 * KS CK Troszyn - Nadnarwianka Pułtusk 1:1 * Makowianka Maków Maz. - Żbik Nasielsk 4:2 * Tęcza Ojrzeń - Wkra Sochocin 0:2 * Sona Nowe Miasto - Orzyc Chorzele 0:1 * Mazowsze Jednorożec - Wkra Bieżuń 0:1.

tekst i foto: Łukasz Majkowski