:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  3°C bezchmurnie

Śpiewająco-patriotyczny czwartek w Jońcu

W czwartek, 25 października w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jońcu odbył się już po raz ósmy Powiatowy Konkurs Piosenki Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. Tegorocznej edycji przyświecało hasło: „Pieśni i piosenki Odrodzonej Polski”.

Najpierw jednak zaprezentowała się zespół "Tacy Nie Inni" ze Szkoły Podstawowej w Królewie, a potem konkurs oficjalnie rozpoczęli: dyrektor jonieckiego ośrodka Jerzy Michalak oraz starosta Andrzej Stolpa. Prowadzące czwartkową imprezę: Honorata Bielska oraz Katarzyna Szuper mówiły nie tylko o przypadającym w tym roku 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości, ale także o ciekawostkach dotyczących Jońca, m.in. o związku tej miejscowości z królem Janem III Sobieskim, który przyjeżdżał tu na polowania.

Zespół KARO Dance z SOSW w Jońca zatańczył poloneza a potem odbyła się część konkursowa. Udział w konkursie wzięły duety oraz soliści którzy mieli za zadanie wykonać po dwie piosenki patriotyczne.  Na scenie zaprezentowała się młodzież z: Warsztatów Terapii Zajęciowej z Płońska, Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego z Płońska, Niepublicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej „Na dobry początek " z Płońska oraz gospodarze uroczystości - Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy z Jońca.

Gościem specjalnym czwartkowej imprezy był starszy inspektorJednostki Strzeleckiej 1006 Płońsk - Stanisław Świerczewski, który opowiadał o historii Polski a „Teatr na miarę dziecka” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Jońca wykonał piosenkę „Małego patrioty". Oprawę muzyczną zapewnił Piotr Jezierski.

Jury w składzie: Renata Baczul - przewodnicząca, Maria Bauman oraz Ewa Wojciechowska przyznało następujące miejsca: 1. Justyna Wyszyńska (WTZ Płońsk); 2. Kamil Smoliński (SOSW Płońsk); 3. Duet: Magdalena Murawska, Piotr Cieśliński (NSPS „Na dobry początek”); 4. Paulina Sadzyńska (SOSW Joniec); 5. Sylwia Fidor (SOSW Płońsk).

Tekst i foto: Marta Olechowicz

Śpiewająco-patriotyczny czwartek w Jońcu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się