:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C słabe, przelotne opady deszczu

Śpiewający - finałowy - wykład Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Ostatnie spotkanie płońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które odbyło się w sobotę, 9 czerwca przebiegło śpiewająco. I to dosłownie. A to za sprawą oryginalnego wykładu i zaproszonych gości.

Otóż organizatorzy zorganizowali koncert „Wielka sława to żart”, którego wykonawcami, prelegentami byli artyści warszawskich scen operowych: Katarzyna Pawłowska (mezzosopran), Krzysztof Matuszak (baryton), Adam Sychowski (pianista). Utwory operowe, operetkowe, piosenka filmowa z lat przedwojennych oraz  musicalowa, to w wielkim skrócie repertuar sobotniego wykładu w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku w sali kina.

 Artyści rozpoczęli koncert arią z "Don Giovanniego" i habanerą z opery "Carmen". W świat utworów operetkowych artyści zaprosili słuchaczy wykonując utwór tytułowy koncertu „Wielka sława to żart” z operetki  "Baron cygański", zapraszając słuchaczy  do wspólnego śpiewania. Studenci zaproszenie oczywiście przyjęli  i cała sala wypełniła się subtelnym śpiewem. A ciekawostką jest fakt, że po premierze „Barona cygańskiego” w 1885 roku operetka ta miała takie powodzenie, że ilość bisów, jakie artyści musieli wykonać, była równa czasowi trwania operetki .

Piosenka Henry'ego Manciniego „Moon River”, piosenka (z filmu "Pieśniarz Warszawy") „Już taki jestem zimny drań” czy  „Juliszka” z "Błękitnej Maski" Freda Raymonda czy musicalowa piosenka „Przetańczyć całą noc” sprawiły, że  koncert zakończył się owacjami na stojąco.

W tym dniu niespodziankom nie było końca. Po koncercie organizatorzy wręczyli studentom UTW upominki. Były również podziękowania. W imieniu słuchaczy podziękowania przekazała Grażyna Dylewska. Dziękowała dyrektor Elżbiecie Wiśniewskiej, władzom miasta, mediom oraz tym osobom, które gwarantują słuchaczom ciekawe wykłady i dobrą zabawę w MCK mówiąc: 

- To z czego korzystamy, to nie tylko same studia. Jesteśmy tu tak często i przy tak różnych okazjach, że my właściwie jesteśmy częścią MCK.

Serdeczne podziękowania skierowała również do opiekunki studentów Jolanty Marzęckiej oraz podziękowała wszystkim osobom pracującym w MCK, których praca przyczynia się do tego, że zajęcia  studentów UTW odbywają się w komfortowych warunkach.

Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury Elżbieta Wiśniewska dziękując słuchaczom po koncercie gratulowała im tak wspaniałego aktywnego życia towarzyskiego, mówiąc: „Niekłamaną przyjemnością jest obserwować państwa, tak na co dzień. Jak z uśmiechem, energią i radością przychodzicie tu na wykłady, ale także na ćwiczenia, do sali tanecznej, na filmy w ramach cyklu specjalnie dla was. Wasza aktywność jest niezwykle krzepiąca i i dodaje mi naprawdę sił i energii do pracy”.

 A na zakończenie organizatorzy zaprosili tegorocznych słuchaczy UTW do sali wielofunkcyjnej, która tym razem nie była salą wykładową, a małą kawiarenką  pachnącą kawą i domowymi wypiekami (pyszne ciasta przygotowała Karmy Kultury).

Redakcja Płońszczaka gratuluje studentom zakończenia roku tak śpiewająco i życzy wspaniałych wakacji. Do zobaczenia w kolejnym roku akademickim.

tekst i foto: Katarzyna Kołodziejczyk

Śpiewający - finałowy - wykład Uniwersytetu Trzeciego Wieku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się