:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C bezchmurnie

Sprawa PKS: starosta zapewnia, że dla pasażerów nic się nie zmieni

gospodarka, Sprawa starosta zapewnia pasażerów zmieni - zdjęcie, fotografia

Wracamy do tematu likwidacji ciechanowskiego PKS. Władze powiatu planują rozwiązać problem, udzielając zamówień na usługi komunikacyjne. Starosta Andrzej Stolpa zapewnia, że po 30 czerwca transport autobusowy będzie prowadzony.

Informowaliśmy wielokrotnie, że ciechanowska spółka PKS, której filią jest Płońsk, jest w stanie likwidacji i będzie prowadziła działalność do końca czerwca.

Władze powiatu zamierzają rozwiązać ten problem udzielając zamówień na świadczenie usług, które zastąpią  transport PKS.

- Powiat będzie udzielał zamówień na usługi komunikacyjne – informuje starosta Andrzej Stolpa. – Forma i tryb będą wybrane w ten sposób, aby po 30 czerwca komunikacja na terenie powiatu funkcjonowała jak dotychczas.

Szczegóły tego rozwiązania nie są jeszcze znane, ale starosta zapewnia, że dla mieszkańców, którzy korzystali z transportu PKS nic się nie zmieni.

Wątek likwidacji PKS, a konkretnie tego, co będzie z płońskim dworcem PKS pojawił się podczas obrad czwartkowej sesji rady miasta Płońska, 22 marca. Nieruchomość przy ulicy Warszawskiej (2,36 ha) jest własnością Skarbu Państwa, a spółka Mobilis wieczystym użytkownikiem tego terenu. Burmistrz Andrzej Pietrasik mówił, że choć krążą różne plotki, iż ma powstać tam supermarket, to plan zagospodarowania takiej funkcji nie dopuszcza, bo głównym przeznaczeniem tego terenu jest obsługa techniczna miasta.

Katarzyna Olszewska


Sprawa PKS: starosta zapewnia, że dla pasażerów nic się nie zmieni komentarze opinie

 • gość 2018-03-25 18:27:45

  to niech zrobią z tą ruderą coś bo patrzeć na to się nie da... PRLowskie starocie....

 • gość 2018-03-26 07:10:57

  Zrobić tam Biedronkę lepsza niż ten syf

 • gość 2018-03-26 13:42:33

  albo jakiś pomnik - bohaterów mamy do wyboru do koloru

 • Jeremi - niezalogowany 2018-03-26 15:54:45

  Cały zamęt niepotrzebny. A cała sprawa może wyjdzie jeszcze wszystkim na dobre: przewozy z pewnością będą bo rynek nie lubi próżni, a do tego usługę przewozu będą miały okazję świadczyć rodzime, małe firmy, zapłacą w Płońsku podatki, zwiększa zatrudnienie.

 • Up - niezalogowany 2018-05-29 14:29:59

  Nie wyobrazam sobie jak ludzie mnieliby funkcjonowac bez przewozu autobusow przeciez nie wszyscy maja samochod

Dodajesz jako: Zaloguj się