:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C rozproszone chmury

Sprawa wydanego przez starostwo pozwolenia - śledztwo umorzone!

śledcze, Sprawa wydanego przez starostwo pozwolenia śledztwo umorzone! - zdjęcie, fotografia

Prokuratura Okręgowa w Płocku umorzyła śledztwo, dotyczące pozwolenia na budowę, wydanego trzy lata temu przez płońskie starostwo. Organy ścigania nie dopatrzyły się w tej sprawie przestępstwa.

Powyższe postępowanie było, można powiedzieć, efektem śledztwa w sprawie wypadku, do którego doszło w 2015 roku na terenie mleczarni w Raciążu, gdy podczas prac spawalniczych wskutek upadku z rusztowania poszkodowanych zostało dwóch mężczyzn – jeden z nich zmarł w szpitalu. Śledztwo zakończyło się aktem oskarżenia przeciwko kierownikowi budowy instalacji suszarni, o czym już informowaliśmy, a z tej sprawy wyłączono materiały do odrębnego postępowania.

Prokuratura Okręgowa w Płocku badała, czy doszło do przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków przez urzędników płońskiego starostwa w związku z wydanym pozwoleniem na budowę, a konkretnie przyczyny zmiany pierwotnej decyzji budowlanej, wydanej 31 marca 2015 roku - po wypadku starostwo wydało decyzję zamienną, rozszerzającą zakres robót.

Śledztwo dotyczące tego wątku zostało umorzone, organy ścigania nie dopatrzyły się nieprawidłowości związanych z wydanym przez starostwo pozwoleniem.

- Przedmiotem postępowania było wyjaśnienie, czy mogło dojść do przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych wydziału architektoniczno-budowlanego Starostwa Powiatowego w Płońsku przy zatwierdzeniu projektu budowlanego i udzieleniu inwestorowi pozwolenia na budowę w postępowaniu administracyjnym, zakończonym decyzją z 31 marca 2015 roku. – informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Płocku, Iwona Śmigielska-Kowalska. - Prokurator podniósł w uzasadnieniu umorzenia, że organ w toku postępowania administracyjnego – przed wydaniem decyzji - dokonał niezbędnych sprawdzeń i ustaleń wynikających z prawa budowlanego. Ponadto określił szczegółowe wymagania dotyczące nadzoru na budowie, poprzez ustanowienie obowiązku nadzoru inwestorskiego. Decyzja zmieniająca dotyczyła zmiany pierwotnego projektu i została wydana na wniosek inwestora. (ko)

foto: archiwum

Sprawa wydanego przez starostwo pozwolenia - śledztwo umorzone! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się