:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C słabe, przelotne opady deszczu

Sprinterzy - podopieczni Adamskiego - wicemistrzami Polski

lekkoatletyka, Sprinterzy podopieczni Adamskiego wicemistrzami Polski - zdjęcie, fotografia

Sztafeta 4x100 metrów w składzie Szymon Piotrowski, Sebastian Charzyński, Jan Krzemiński, Damian Wiśniewski zdobyła srebrny medal mistrzostw Polski w kategorii U 20.

Wicemistrzowie Polski to podopieczni trenera Roberta Adamskiego, i cała ekipa – niestety – nie reprezentuje już barw płońskiego klubu. Przypomnijmy, że niedawny konflikt w MKS Durasan Płońsk, doprowadził w konsekwencji do wyrzucenia trenera Roberta Adamskiego, a to spowodowało zmianę barw klubowych utytułowanej grupy lekkoatletów. Trener wraz z zawodnikami reprezentują teraz barwy Mazovia ProActiv Ciechanów.

W miniony weekend w Suwałkach rozgrywane były mistrzostwa Polski w sztafetach i wielobojach, i dużym sukcesem zakończył się właśnie start sztafety 4x100 metrów. Sprinterzy w składzie: Szymon Piotrowski, Sebastian Charzyński, Jan Krzemiński, Damian Wiśniewski w kategorii u 20 zajęli drugie miejsce z czasem 42.87 sek. – mistrzami Polski zostali zawodnicy KS Stal LA Ostrów Wielkopolski.

- Ten medal to podziękowanie dla ciechanowskiego środowiska biegowego, które jako pierwsze zaproponowało współpracę mojej grupie i stworzyło dobre perspektywy dla rozwoju sportowego moich zawodników – mówi trener Roberta Adamskiego. - Podziękowania także należą się staroście płońskiemu Andrzejowi Stolpie, który pomógł zniwelować przeszkody rzucane nam pod nogi przez działaczy MKS Durasan Płońsk

- Po zeszłorocznych sukcesach miałem duży apetyt na szybkie bieganie w tym roku – mówi Sebastian Charzyński z I LO Płońsk - jednak wypadek podczas zawodów halowych spowodował uraz mięśnia, z którym zmagam się do tej pory i który uniemożliwia mi bieganie na maksymalnej prędkości, dlatego ogromnie cieszy mnie medal w tej sztafecie, bo pomimo różnych problemów udowodniliśmy, że w sporcie nie liczą się wyłącznie układy i pieniądze, ale przede wszystkim serce do sportu i praca na treningach. (r)

foto: zbiory prywatne

Sprinterzy - podopieczni Adamskiego - wicemistrzami Polski komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się