:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C bezchmurnie

Starostwa oświadczenie w sprawie Warszawskiej i Płockiej

inwestycje, Starostwa oświadczenie sprawie Warszawskiej Płockiej - zdjęcie, fotografia

W środę, 4 lipca płońskie starostwo wydało oświadczenie w sprawie przebudowy ulic: Warszawskiej i Płockiej w Płońsku. Starostwo informuje w nim, że roboty budowlane nie zostały zakończone, a powiat nie wyraził zgody na przedłużenie terminu.

- (…) „Powiat Płoński oświadcza, że roboty budowlane wykonywane przez firmę STRABAG Sp. z o.o. w ramach zawartej umowy dotyczącej przebudowy ul. Płockiej i ul. Warszawskiej nie zostały zakończone oraz nie zostały odebrane – podaje w oświadczeniu starostwo. -  Wpisy w dzienniku budowy są prowadzone na bieżąco w zakresie wykonywanych prac drogowych i kanalizacyjnych. Nie ma wpisu o zakończeniu budowy w dzienniku budowy. Mimo, że Wykonawca nie zakończył prac, ale złożył wniosek gotowości do odbioru robót, zgodnie z umową Powiat musiał rozpocząć procedurę odbiorową. Firma STRABAG Sp. z o.o. występowała z wnioskami o przedłużenie terminu zakończenia prac, ale Powiat nie wyraził na to zgody.

W składzie Komisji odbiorowej są osoby, które nadzorują przebieg inwestycji.

Powiat Płoński informuje, że w ramach realizowanych inwestycji będą wykonywane dodatkowe zakresy robót nieobjęte podstawowym zamówieniem, m.in.: dodatkowe nasadzenia krzewów, nasadzenia drzew, ustawienie latarni. Obecnie przygotowywane są dokumenty niezbędne do wszczęcia postępowań dotyczących zamówień publicznych.

Zainteresowanych prosimy o przesyłanie pytań na adres e-mail [email protected]. ”

Starostwa oświadczenie w sprawie Warszawskiej i Płockiej komentarze opinie

  • gość 2018-07-04 20:58:58

    Czy do osiągnięcia gotowości do odbioru końcowego nie jest wymagany, obok Zawiadomienia, stosowny wpis do dziennika budowy? Czy nie reguluje tego precyzyjnie umowa?

Dodajesz jako: Zaloguj się