:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C lekkie zachmurzenie

Starostwo odpowiada: to nie jest chodnik, a chodniki nie są wyżej…

inwestycje, Starostwo odpowiada chodnik chodniki wyżej… - zdjęcie, fotografia

Wracamy do tematu przebudowy powiatowych ulic: Warszawskiej i Płockiej w Płońsku. Starostwo bowiem odpowiedziało za naszym pośrednictwem na  pytania nurtujące mieszkańców.

Przypomnijmy, że prace na powyższych ulicach trwają, prowadzone są również odbiory inwestycji. Mieszkańcy zgłaszali różne zastrzeżenia dotyczące wykonanych prac, m.in. jeśli chodzi o wąski chodnik po jednej stronie ulicy Płockiej, brak możliwości parkowania na  Warszawskiej a w przypadku obydwu ulic zbyt wysoko usytuowane chodniki.

Z odpowiedzi starostwa wynika, że po pierwsze chodnik na Płockiej nie jest chodnikiem, ale terenem utwardzonym (choć znak pionowy informuje, iż to jednak chodnik). Po drugie ilość miejsc parkingowych na Warszawskiej  będzie identyczna. Po trzecie – zdaniem  starostwa nieprawdą jest, że chodniki przy przebudowanych ulicach są wyżej, niż dotychczas.

Zresztą sami przeczytajcie. Odpowiedzi starostwa publikujemy w całości.

Dlaczego chodnik po jednej stronie ul. Płockiej jest taki wąski, można powiedzieć zanikający i stoją w nim słupy? Nie dało się tego jakoś inaczej zaprojektować?

 Starostwo odpowiada następująco: „Chodnik po całej długości ulicy Płockiej został zaprojektowany i obecnie wykonany po lewej stronie drogi od drogi krajowej nr 10. Po prawej stronie zgodnie z zatwierdzonym projektem nie po całej długości zaprojektowano chodnik. Na odcinku gdzie występuje zawężenie pasa drogowego zaprojektowano i wykonano wyłącznie utwardzenie terenu. Na zawężonym odcinku stoją słupy energetyczne, o które wnioskowaliśmy do właściciela sieci o przebudowę lub ich wymianę i nadal prowadzimy w tym temacie korespondencję. Na etapie ulicy Płockiej zakładano równe koncepcje układu drogi biorąc pod uwagę różne aspekty m.in. istniejące granice pasa drogowego, obowiązujące warunki techniczne, warunki położeniowe, nawiązanie układu drogi do już zaprojektowanego ronda na ulicy Płockiej w ramach obwodnicy zachodniej, możliwości finansowe, użytkowanie drogi przez mieszkańców Płońska itp. W ramach prowadzonych analiz uznano, że taki układ spełnia największą liczbę naszych warunków”.

Pytaliśmy również o parkowanie na ulicy Warszawskiej, gdzie postojowa zatoka jest tylko naprzeciwko dworca PKS. Chociaż  przed przebudową ulicy miejsc do parkowania wyznaczonych nie było, to można było parkować na chodniku. Teraz będzie to niemożliwe.

Starostwo odpowiada: „- Na ulicy Warszawskiej dotychczas wyznaczone miejsca do parkowania znajdowały się wyłącznie na wysokości dworca. Na tym odcinku zachowano takiej samej długości pas na parkowanie. Na ulicy Warszawskiej nie znajdowały się znaki zakazu parkowania i nie ma ich obecnie. Należy pamiętać, że o możliwości parkowania na chodniku nie decyduje wyłącznie oznakowanie namalowane na drodze i ustawione znaki. O możliwości parkowania na chodniku mówią przepisy o ruchu drogowym i musi je znać każdy kierowca. Miejsca postojowe zostały zaprojektowane w tych miejscach gdzie zezwalają warunki techniczne. Drogi nie są remontowane tylko są przebudowywane i zobowiązani jesteśmy zachować określone warunki techniczne.”

 Na pytanie, dlaczego chodniki na obydwu ulicach są usytuowane znacznie wyżej niż dotychczasowe starostwo odpowiada następująco: „Nieprawdą jest, że chodniki na obu ulicach są znacznie wyżej niż dotychczas. W ramach przebudowy droga zmienia swoją konstrukcje zgodnie z obowiązującymi warunkami technicznymi i w jednym miejscu jest chodnik wyżej, a w drugim niżej, co zależy również od ukształtowania terenu danej działki.”

Pytaliśmy również, jaka była szerokość ulic, a jaka jest po przebudowie. Starostwo odpowiada: „Szerokość ulicy Warszawskiej dotychczas była zmienna i mieściła się w granicach 6,5 do 9 metrów, obecnie szerokość jest zgodna z obowiązującymi warunkami technicznymi, która wynosi 7 metrów i zgodnie z warunkami technicznymi  lokalnie przewęża się do 6,5 metra lub rozszerza do 10 m. Szerokość ulicy Płockiej dotychczas była 7 metrów, obecnie szerokość jest zgodna z obowiązującymi warunkami technicznymi, która wynosi również 7 metrów.”

tekst i foto: Katarzyna Olszewska

Starostwo odpowiada: to nie jest chodnik, a chodniki nie są wyżej… komentarze opinie

  • gość 2018-07-07 22:04:48

    Tia, a jeszcze kto będzie dbał o zieleń np. na Płockiej, pewnie uschnie i będą dodatkowe miejsca do parkowania :)

Dodajesz jako: Zaloguj się