:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C lekkie zachmurzenie

Strażackie dni w pigułce

straż w akcji, Strażackie pigułce - zdjęcie, fotografia

Usuwali konary

W minionym tygodniu strażacy byli wzywani do usuwania zwisających konarów i pochylonych drzew.

W poniedziałek, 2 lipca strażacy usuwali konar drzewa, zwisający nad drogą w Dalanówku w gm. Płońsk. Dzień później odnotowali podobne zdarzenia w Bolęcinie (gm. Sochocin) i Królewie (gm. Joniec) – w tym ostatnim przypadku było to drzewo pochylone na budynek mieszkalny.

W czwartek, 5 lipca strażaków wezwano do Bolęcina, gdzie wierzba oparła się o inne drzewa i pochyliła się na drogę i posesję. Drzewo ścięto z podnośnika.

Mężczyzna pod ciągnikiem

W poniedziałek, 2 lipca około godziny 18 strażaków wezwano do Żukowa w gm. Naruszewo. Mężczyznę przygniótł ciągnik, który na niego najechał.

Mężczyzna najprawdopodobniej usiłował uruchomić ciągnik, stojąc na zewnątrz i ten na niego najechał.  Poszkodowany został uwolniony przez sąsiada za pomocą ciągnika z ładowaczem czołowym, doznał m.in. obrażeń nóg i został przewieziony do szpitala.

Źrebaka ze stawu

We wtorek, 3 lipca strażacy interweniowali w Nowych Wrońskach w gm. Załuski, gdzie do stawu wpadł źrebak. Strażacy zawiązali zwierzakowi węzeł ratowniczy i doholowali go do brzegu.

Cegły nad wejściem

W piątek, 6 lipca straż pożarną wezwano do Nowego Przybojewa w gm. Czerwińsk. W budynku gorzelni, w którym dach został uszkodzony przez wiatr, naruszone zostały również cegły nad wejściem, stwarzając zagrożenie. Strażacy rozebrali część ściany.

Płonęło na działkach

W piątek, 6 lipca strażacy gasili pożar na terenie ogródków działkowych przy ul. Grunwaldzkiej w Płońsku. Paliły się deski i opona na terenie jednej z działek. Przyczyną było prawdopodobnie podpalenie.

Uszkodziło dach

W sobotę, 7 lipca straż pożarna interweniowała w Smardzewie (gm. Sochocin), gdzie wiatr uszkodził część poszycia dachu na jednym z budynków mieszkalnych. Strażacy miejsce zabezpieczyli.

Piorun uderzył w dom

W nocy z soboty na niedzielę (7 na 8 lipca) strażaków wezwano na ulicę Mickiewicza w Płońsku, gdzie w budynek mieszkalny uderzył piorun.

W budynku czuć było spaleniznę a wskutek wyładowania atmosferycznego spadły żyrandole. Na szczęście nie doszło do pożaru, strażacy sprawdzili budynek kamerą termowizyjną.

Płonęło w hali

W niedzielę, 8 lipca po godzinie 18 strażacy gasili pożar przy ulicy Piaskowej w Płońsku. Paliło się wewnątrz hali produkcyjno – magazynowej, panowało tam duże zadymienie. Budynek był zamknięty i  strażacy musieli wybić okno w drzwiach wejściowych. Paliła się instalacja elektryczna i płyty paździerzowe. Pożar ugaszono – przyczyną było najprawdopodobniej zwarcie instalacji elektrycznej. W akcji oprócz strażaków zawodowych z Płońska uczestniczyły jednostki OSP: Nowe Wrońska, Baboszewo i Wola Folwark. (ko)

foto: zbiory OSP Nowe Wrońska


Strażackie dni w pigułce komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się