:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  11°C rozproszone chmury

Strażackie dni w pigułce

straż w akcji, Strażackie pigułce - zdjęcie, fotografia

Zeskoczył sam

W środę, 15 sierpnia strażaków wezwano na ulicę Sadową w Płońsku. Na drzewie  - na wysokości kilku metrów siedział kot, który nie chciał zejść. Gdy strażacy przyjechali na miejsce z podnośnikiem, zwierzę zeskoczyło z drzewa.

Butla w aucie

W czwartek, 16 sierpnia strażacy interweniowali w Brodach w gm. Płońsk.  Przewożąca w aucie butlę z gazem propan butan kobieta, zorientowawszy się, że z butli ulatnia się gaz, zatrzymała się i wyniosła butlę na zewnątrz. Wezwani na miejsce strażacy butlę zakręcili, okazało się bowiem, iż butla ma niedokręcony zawór.

Konar ścięli

W piątek, 17 sierpnia strażacy z PSP Płońsk i OSP Joniec interweniowali w Sobieskach (gm. Joniec). Ścięli konar drzewa pochylony nad jednym z budynków.

Płonęło w mieszkaniu

W piątek, 17 sierpnia przed godziną 18 strażacy zostali wezwani do pożaru przy ulicy Zawoda w Raciążu. Z okien piętrowego budynku wydobywał się dym.

Odłączony został dopływ prądu do budynku. W mieszkaniu, w którym się paliło, nikogo nie było. Zniszczeniu uległo wyposażenie pokoju, a okopceniu pozostałe pomieszczenia na piętrze. Przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. W akcji brali udział strażacy z PSP Płońsk oraz jednostek OSP: Raciąż, Kaczorowy, Koziebrody i Unieck.

Drzewo usunęli

W sobotę, 18 sierpnia strażacy z OSP Dzierzążnia interweniowali w Błominie Gumowskim, gdzie wiatr podczas burzy przewrócił drzewo na drogę i zerwał linię energetyczną. Strażacy usunęli drzewo.

Wodę z drogi

W sobotę, 18 sierpnia strażacy z OSP Wola Folwark wypompowali wodę z drogi w Sarbiewie (gm. Baboszewo). Wskutek opadów deszczu na powiatowej drodze powstało rozlewisko, które zagrażało pobliskiemu sklepowi.

Płonął gospodarczy

W sobotę, 18 sierpnia straż pożarną wezwano do Starych Olszyn w gm. Załuski. Wskutek wyładowania atmosferycznego zapalił się drewniany budynek gospodarczy, przylegający do murowanego budynku. Pożar gasili strażacy z PSP Płońsk oraz OSP Kroczewo, Naruszewo. Nowe Wrońska. Drewniany budynek uległ zniszczeniu.

Drzwi otworzyli

W niedzielę, 19 sierpnia, strażaków wezwano na ulicę Szkolną w Płońsku. W jednym z mieszkań na czwartym piętrze, wskutek uszkodzonego zamka, zatrzasnęły się drzwi. W środku była dwójka dzieci i troje dorosłych. Próba otwarcia drzwi kluczem z zewnątrz nie przyniosła rezultatu. Strażacy weszli do mieszkania przy pomocy podnośnika i otworzyli drzwi, wypychając je na zewnątrz. (ko)

foto: zbiory OSP Raciąż


Strażackie dni w pigułce komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się