:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C umiarkowane opady deszczu

Strażackie dni w pigułce

straż w akcji, Strażackie pigułce - zdjęcie, fotografia

Zwarcie w sprężarce

We wtorek, 25 września strażacy zostali wezwani do Ćwierska w gm. Raciąż. Zapaliła się sprężarka w budynku gospodarczym, przyczyną było zwarcie instalacji elektrycznej w urządzeniu. Do zdarzenia pojechali strażacy z PSP Płońsk oraz OSP Kaczorowy, Unieck i Raciąż.

Płonęły auta

W środę, 26 września strażacy interweniowali w Latonicach w gm. Nowe Miasto, gdzie wskutek zwarcia instalacji zapalił się fiat cinquecento. Zniszczeniu uległ przedział silnika w aucie. Do zdarzenia pojechali strażacy OSP Nowe Miasto i Latonice.

Tego samego dnia strażacy zostali wezwani na ulicę Mazowiecką w Płońsku, gdzie wybuchła instalacja  gazowa w fiacie punto. Nikomu nic się nie stało.

W sobotę, 29 września straż pożarną wezwano na ulicę Letnią w Płońsku. W volkswagenie touran po uruchomieniu silnika pojawił się dym w środku. Odłączono akumulator.

Płonęła butla

W sobotę, 29 września strażacy z OSP Sochocin interweniowali  w Jędrzejewie (gm. Sochocin), gdzie zapaliła się butla z gazem. Pożar ugasił właściciel przed przyjazdem straży. Nikomu nic się nie stało. Przyczyną zdarzenia było rozszczelnienie butli.

Psa uwolnili

W czwartek, 27 września nietypową interwencję strażacy odnotowali przy ulicy Rutkowskiego w Płońsku. W bramie jednej z posesji utknął pies. Strażacy uwolnili zwierzę za pomocą rozpieracza ramieniowego.

Krzyż zdemontowali

W czwartek, 27 września strażacy zostali wezwani do Jońca. Wiatr naderwał krzyż na wieży kościelnej. Strażacy krzyż zdemontowali.

Płonął kosz

W czwartek, 27 września strażacy interweniowali przy ulicy Wolności w Płońsku, gdzie zapalił się kosz na śmieci. Przyczyną pożaru był najprawdopodobniej niedopałek papierosa.

Płonęła słoma

W sobotę, 29 września  paliła się sterta słomy w Kocięcinie Brodowym w gm. Raciąż. Pożar zagrażał zgromadzonej obok sianokiszonce w belach.

Gaszenie pożaru trwało około 6 godzin. W akcji ratowniczej uczestniczyli strażacy z PSP Płońsk oraz jednostek OSP: Raciąż, Kaczorowy i Unieck.

Spłonęło 200 bel słomy oraz folia na kilkudziesięciu belach sianokiszonki. Przyczyną pożaru było prawdopodobnie podpalenie. (ko)

foto: zbiory OSP Raciąż


Strażackie dni w pigułce komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się