:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C słabe opady deszczu

Strażackie dni w pigułce

straż w akcji, Strażackie pigułce - zdjęcie, fotografia

Trawa, krzaki i rżysko

W poniedziałek, 1 października strażacy z OSP Joniec gasili pożar  w Adamowie. Wskutek zaprószenia ognia  paliła się trawa. Dzień później w Skarboszewie (gm. Naruszewo)  płonęły gałęzie w rowie. Przyczyną zdarzenia było zaprószenie ognia. Pożar gasili strażacy z OSP Naruszewo.

W środę, 3 października straż pożarną wezwano do Gucina w gm. Nowe Miasto, gdzie wskutek zaprószenia ognia zapaliło się drzewo i krzewy. Pożar ugasili strażacy z OSP Nowe Miasto.

W sobotę, 6 października strażacy z OSP Raciąż gasili pożar rżyska po kukurydzy w Pólce Raciąż. Przyczyną zdarzenia było zwarcie instalacji elektrycznej w pobliskim słupie energetycznym.

W niedzielę, 7 października strażacy z OSP Kroczewo gasili pożar w Kamienicy (gm. Załuski). Wskutek zaprószenia ognia na jednej z działek spłonęły trzy tuje. Tego samego dnia w Radzyminie (gm. Naruszewo) paliło się pół hektara ścierniska po kukurydzy. Przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. Pożar gasili strażacy z OSP Radzymin.

Kota z drzewa

We wtorek, 2 października strażacy interweniowali na ulicy Padlewskiego w Płońsku. Zdjęli z drzewa kota, który sam nie chciał zejść.

Sadze w kominie

W środę, 3 października straż pożarna interweniowała w Smardzewie w gm. Sochocin, gdzie w jednym z budynków mieszkalnych zapaliły się sadze w kominie. Piec wygasili mieszkańcy przed przyjazdem straży. Strażacy z PSP Płońsk i OSP Wola Folwark ugasili sadze piaskiem.

Drzewa usuwali

W środę, 3 października strażacy usuwali powalone przez wiatr drzewa z dróg w Draminie i Kaczorowach w gm. Raciąż. Dzień później podobna interwencja miała miejsce w Bielach w gm. Sochocin, a w niedzielę, 7 października w Kamienicy w gm. Załuski.

Wąż w aucie i na posesji

W sobotę, 6 października straż pożarna interweniowała w Starych Olszynach  w gm. Załuski, gdzie na terenie jednej z posesji był wąż, najprawdopodobniej zaskroniec. Strażakom nie udało się go odnaleźć, ponieważ wąż przepełzł do ogrodu. Dzień później strażacy otrzymali zgłoszenie o wężu w oplu corsie na ulicy Młodzieżowej w Płońsku. Węża w aucie jednak nie znaleziono.

Uwolnili lisa

W niedzielę, 7 października strażaków wezwano do Kocięcina Brodowego w gm. Raciąż – na terenie jednej z posesji w barierce schodów był uwięziony lis. Strażacy z OSP Unieck uwolnili zwierzę. (ko)

foto: archiwum


Strażackie dni w pigułce komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się