:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C słabe, przelotne opady deszczu

Stulecie sochocińskiego kościoła

Kiedy: 2018-06-24 , godzina: 12:00 | Gdzie: kościół Sochocin

religijnie, Stulecie sochocińskiego kościoła - zdjęcie, fotografia

W niedzielę, 24 czerwca odbędą się główne uroczystości z okazji 100-lecia konsekracji kościoła w Sochocinie. Obecna, neogotycka świątynia została bowiem konsekrowana w 1918 roku przez biskupa płockiego, Antoniego Juliana Nowowiejskiego.

Główne, jubileuszowe obchody będą poprzedzone konferencją o dziejach kościoła w Sochocinie, zaplanowaną na niedzielę, 17 czerwca na godzinę 18. W dniach 21-23 czerwca (godz. 20) odbędą się natomiast rekolekcje ewangelizacyjne.

Główne uroczystości rozpoczną się w niedzielę, 24 czerwca o godzinie 12 uroczystą mszą z udziałem biskupa pomocniczego diecezji płockiej, Mirosława Milewskiego. A po sumie odbędzie się agapa – wspólny posiłek oraz festyn, podczas którego wystąpi sochocińska orkiestra dęta. Będzie można obejrzeć również przedstawienie teatralne i posłuchać koncertu Tomka Kamińskiego z zespołem.

Budowę obecnej, neogotyckiej  świątyni w Sochocinie rozpoczął w 1908 roku ówczesny proboszcz parafii, ks. Wincenty Chabowski. I choć potem nastąpiły trudne lata z uwagi na pierwszą wojnę światową, to po 10 latach budowę ukończono – w 1918 roku uroczystej konsekracji kościoła dokonał biskup płocki, Antoni Julian Nowowiejski. (ko)

foto: archiwum

Stulecie sochocińskiego kościoła komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się