:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C pochmurno z przejaśnieniami

Sukces uczniów z Nowego Miasta

edukacja, Sukces uczniów Nowego Miasta - zdjęcie, fotografia

Czworo uczniów Zespołu Szkół im. Integracji Europejskiej w Nowym Mieście zostało laureatami III Ogólnopolskiego Konkursu Matematyka & GeoGebra MaGIK.

A są to uczniowie klasy VI szkoły podstawowej: Szymon Ogroński, Oliwia Rasińska, Zuzanna Grzymała i Maciej Wardzyński.

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu i pokaz prac odbyły się w sobotę, 9 czerwca w siedzibie Microsoftu w Warszawie.

III Ogólnopolski Konkurs dla uczniów Matematyka & GeoGebra MaGIK jest konkursem na najciekawszy aplet  - prostą aplikację, z wykorzystaniem bezpłatnego oprogramowania GeoGebra. Wśród setki nadesłanych prac w czołówce zwycięzców, znalazły się aż cztery z Nowego Miasta.

Konkurs przebiegał w czterech kategoriach.

W kategorii -  ilustracja twierdzenia, pojęcia lub zjawiska w przyrodzie z GeoGebrą tytuł laureata II miejsca otrzymał Szymon Ogroński za aplikację „Topnienie kostki lodu” a tytuł laureata III miejsca - Oliwia Rasińska za aplikację "Fotosynteza”.

W kategorii - sztuka z GeoGebrą, tytuł laureata II miejsca otrzymała Zuzanna Grzymała za aplikację ” Baletnica”, a w kategorii - zilustrowanie przy pomocy GeoGebry osiągnięć technicznych bądź wybranego eksponatu znajdującego się w Centrach Nauki lub muzeach,  tytuł laureata II miejsca otrzymał Maciej Wardzyński za aplikację „Ile wody masz w organizmie.”

Uczniów do konkursu przygotowywała  Bogumiła Strzałkowska. (ko)

foto: zbiory szkoły

Sukces uczniów z Nowego Miasta komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się