:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C zamglenie

Świętowali Dzień Patrona

imprezy szkolne, Świętowali Dzień Patrona - zdjęcie, fotografia

W poniedziałek, 15 października w  Zespole Szkół Nr 1 w Płońsku obchodzono  Dzień Patrona, którym jest Stanisław Staszic.

Sylwetka patrona została przybliżona uczniom w różnych formach. Jedną z nich była prezentacja multimedialna.

Wiedzę o Stanisławie Staszicu uczniowie mogli również poszerzyć także dzięki przygotowanym gazetkom na korytarzu szkolnym. Jedna z nich zawierała portrety i  przemyślenia Staszica, które, pomimo upływu lat nie straciły na swojej aktualności. Można było również obejrzeć  portret Stanisława Staszica, narysowany przez uczennicę kl. I LP Elżbietę Kamińską.

Przygotowano ulotki poświęcone patronowi szkoły, na których znajdowała się m.in. krzyżówka. Można było ją rozwiązać dzięki informacjom zawartym w prezentacji i gazetkach. Za rozwiązanie krzyżówki uczniowie otrzymywali ciekawe nagrody.

W przygotowaniu Dnia Patrona aktywny udział wzięli uczniowie kl. I LP: Anna Niewiadomska, Wiktoria Sych, Nikola Klimkowska, Wioletta Rutkowska, Patryk Górnicki i Piotr Strzelczak  oraz uczniowie kl. II TMT: Mateusz Konieczek i Szymon Woźniak. (ko)

foto: zbiory szkoły

Świętowali Dzień Patrona komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się