piłka nożna, Szalony piłkarski weekend epilog raportu Błękitnymi Koroną Jutrzenką Guminem Wkrą Soną minus - zdjęcie, fotografia
Gazeta plonszczak.pl 23/09/2019 14:05

Miniony weekend piłkarski naprawdę był ekscytujący.

O meczach: PAF Płońsk (lider - Wkra Bieżuń - pokonany 2:0), lidera B klasy baboszewskich Orląt (wygrana 2:1 z Żakiem Szreńsk) i Gladiatora Słoszewo (porażka 3:4 z Tamką Dzierzgowo w pierwszym meczu na nowym obiekcie) pisaliśmy już we wcześniejszych publikacjach.

Ale pozostałe spotkania również dostarczyły wielu emocji - zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych.

BŁĘKITNI PEWNIE BRONIĄ POZYCJI LIDERA

Nie można zapeszać, ale za nami już sześć kolejek A klasy i trzeba przyznać, że to co robią Błękitni pozwala mieć nadzieję na ekscytujący sezon raciążan - z walką o awans oczywiście.

W niedzielę (22 września) Błękitni po raz pierwszy zagrali przed własną publicznością w Raciążu. I zaprezentowali się sympatykom jako lider, który po remisie w Radzanowie w pierwszej kolejce wygrał kolejno cztery spotkania (z Krasnosielcem, Rzekunianką, Pełtą Karniewo i Orzycem Chorzele). Dodatkowo, podopieczni Mariusza Mikłowskiego mogli pochwalić się najlepszym dorobkiem (18 bramek) zdobytych goli w lidze. Ich rywalem był Orzeł Sypniewo, który co prawda był w środku tabeli, z siedmioma punktami na koncie, ale z zerowymi zdobyczami w meczach wyjazdowych.

I niedzielny mecz w pełni potwierdził dotychczasowe prawidłowości dotyczące obu zespołów. Błękitni byli zdecydowanie lepsi, a kibice mogli obejrzeć aż pięć goli swoich ulubieńców. Już do przerwy raciążanie prowadzili aż 4:0 (dwa gole Mariusza Borzykowskiego oraz trafienia Łukasza i Damiana Szelągiewiczów). Po zmianie stron trafił jeszcze raz Łukasz Szelągiewicz i Błękitni wygrali piąty mecz z rzędu - w dodatkowo efektownie, 5:0.

W najbliższej kolejce raciążanie jadą do Sochocina (mecz w sobotę, 28 września, g. 11) na mecz z ostatnią w tabeli Wkrą. Będą zdecydowanym faworytem, ale nie można zapominać, że w spotkaniach derbowych trudno zawczasu teoretyzować i wskazywać zwycięzcę.

22.09. Błękitni Raciąż - Orzeł Sypniewo 5:0 (4:0)

bramki: M. Borzykowski (24, asysta Żebrowski), Ł. Szelągiewicz (25, P. Borzykowski), D. Szelągiewicz (28, akcja indywidualna), M. Borzykowski (45, asysta D. Szelągiewicz), Ł. Szelągiewicz (50, asysta P. Borzykowski).

Błękitni: Kamil Kalinowski - Kamil Szelągiewicz, Mariusz Mikłowski (67, Dawid Seweryn), Jarosław Żebrowski, Daniel Kocięda (73, Jakub Pakuła), Nazar Litun (11, Kamil Kocięda), Maciej Karwowski, Paweł Borzykowski, Damian Szelągiewicz (58, Michał Stępiński), Łukasz Szelągiewicz, Mariusz Borzykowski (58, Łukasz Marciniak).

KORONA W NIESAMOWITY SPOSÓB „ODWRÓCIŁA” MECZ

W ścisłej czołówce (na szóstym miejscu) w A klasie jest także Korona Karolinowo, która swoje duże aspiracje potwierdziła w Myszyńcu - w niesamowity sposób odwracając losy tego spotkania. Bartnik prowadził już 3:0, ale to podopieczni Cezarego Kwiatkowskiego wygrali 5:4.

Jak wiadomo, Korona Karolinowo od dłuższego czasu ma jeden problem - punktowanie w meczach wyjazdowych. W tym sezonie nie było do tej pory inaczej - drużyna była w czołówce, ale pozostawała bez wygranej w roli gości.

W niedzielę (22 września) Korona pojechała do Myszyńca i wielu wydawało się, że akurat w tej kolejce tej kiepskiej passy przerwać się nie uda. Bartnik był bowiem na czwartym miejscu w lidze i pozostawał w tym sezonie niepokonany. I w pewnym momencie wszystko wskazywało na to, że obie drużyny będą kontynuować swoje serie - gospodarze prowadzili już bowiem 3:0. Ale potem Korona w niesamowity sposób odniosła pierwsze wyjazdowe zwycięstwo. Przed przerwą gola z rzutu karnego zdobył Michał Kłodowski, a końcówka była w wykonaniu Korony po prostu znakomita. W 70 minucie Michał Kamiński skutecznie przymierzył z rzutu wolnego zdobywając gola kontaktowego, a już siedem minut później... prowadziła drużyna z Karolinowa (po golach Michała Kłodowskiego i Mateusza Nowaka). Ale to nie był koniec emocji w tym spotkaniu - Bartnik zdołał wyrównać, a w czwartej minucie doliczonego czasu gry w polu karnym faulowany był Adrian Skwarski i... zwycięskiego gola zdobył z jedenastu metrów Michał Kłodowski.

Korona jest w ścisłej czołówce ligi, a może za chwilę wskoczyć na podium. W najbliższą sobotę 28 września (g. 15) zagra bowiem z trzecim w tabeli KS Wąsewo, który ma zaledwie dwa punkty więcej.

22.09. Bartnik Myszyniec - Korona Karolinowo 4:5 (3:1)

bramki: Kłodowski (36, karny po ręce), Kamiński (70, rzut wolny), Kłodowski (73, akcja indywidualna), Nowak (77, akcja indywidualna), Kłodowski (94, karny po faulu na Skwarskim).

Korona: Łukasz Leśniak - Mateusz Szcześniak, Michał Kłodowski, Michał Kamiński, Adrian Skwarski, Mateusz Lewandowski (70, Tomasz Iwanowski), Hubert Bulak, Piotr Prusak, Mateusz Nowak, Maciej Pilśnik (90, Jakub Baryga), Jakub Piliński (85, Piotr Russek).

Pozostałe wyniki VI kolejki A klasy: * KS Wąsewo - Konopianka Konopki 1:2 * Wkra Radzanów - Pełta Karniewo 2:4 * Wymakracz Długosiodło - Orzyc Chorzele 2:2 * GUKS Krasnosielc - Rzekunianka Rzekuń 0:4 * Boruta Kuczbork - Wkra Sochocin 3:1.

KATASTROFALNY POCZĄTEK SEZONU - CO SIĘ DZIEJE Z SONĄ I WKRĄ?

Jeszcze w poprzednich sezonach oba te zespoły dobrze radziły sobie na boiskach ligi okręgowej. Teraz przeżywają kryzysowe tygodnie.

Wkra Sochocin najpierw spadła z okręgówki, a teraz mocno zderzyła się z rzeczywistością A klasy, notując sześć kolejnych porażek.

Sona Nowe Miasto jeszcze gra w okręgówce, ale zajmuje ostatnie miejsce, a w minioną niedzielę po prostu zaliczyła katastrofę - przegrała 1:15 z Narwią Ostrołęka.

W sobotę (21 września) w Kuczborku doszło do meczu „na szczycie”: przedostatnia w tabeli A klasy Boruta (z punktem na koncie) zagrała z ostatnią (zero punktów) sochocińską Wkrą.

To był więc bardzo ważne spotkanie dla obu zespołów - przegrany nadal pozostawałby bez wygranej w nowym sezonie i okupował ostatnie miejsce w lidze. Niestety, Wkra ponownie nie zdołała zagrać w najsilniejszym składzie - na domiar złego pojechała do Kuczborka w zaledwie jedenastoosobowym składzie i przy kontuzji (w 50 minucie) Michał Maciasa musiała walczyć o punkty w dziesiątkę.

Dobrze to nie mogło się skończyć, mimo tego, że to sochocinianie objęli w tym meczu - gola (w 24 minucie) ładnym uderzeniem z dystansu zdobył Robert Jadczak. Z minuty na minutę jednak wszystkie uwarunkowania, o których było już powyżej brały górę i ostatecznie Wkra przegrała 1:3.

W sochocińskiej ekipie „powiało” załamaniem, ale na razie nie będziemy wyciągać daleko idących wniosków, bo to może jedynie pomeczowe emocje. Jedno jest pewne - terminarz przewiduje, że w najbliższej kolejce Wkrę czekają derby z Błękitnymi. Raciążanie przyjadą do Sochocina w sobotę (mecz o g. 11) w glorii lidera i będą zdecydowanym faworytem. Ale to derby, rządzące się swoimi prawami.

Sona Nowe Miasto, na zakończenie siódmej kolejki ligi okręgowej pojechała w niedzielę (22 września) do Ostrołęki.

Mecz zapowiadał się na ciężki, bo Narew znakomicie spisuje się w od początku sezonu - pozostając bez porażki (cztery wygrane, dwa remisy) i plasując się na trzecim miejscu z zaledwie punktem straty do lidera. Sona zaś pozostawała z zaledwie jednym punkcie (remis z Kryształem Glinojeck) na koncie.

Faworytem była Narew, ale nikt się nie spodziewał, że w niedzielnym meczu zawodnicy z Ostrołęki dominować będą w aż takim stopniu. Sona została zdeklasowana, a za cały komentarz służy sam wynik - Narew wygrał 15:1. Do odnotowania pozostaje jedynie fakt, że honorowego gola - z rzutu wolnego - zdobył Arkadiusz Bralski.

Idealną okazję na rehabilitację zawodnicy Sony będą mieli już w najbliższej kolejce. W Nowym Mieście zagra bowiem (w sobotę 28 września, g. 11) mecz mający rangę lokalnych derby - ze Żbikiem Nasielsk, który zajmuje szóste miejsce w tabeli.

21.09. Boruta Kuczbork - Wkra Sochocin 3:1 (2:1)

bramka: Jadczak (24, asysta Kozłowski).

Wkra: Jarosław Stępkowski - Artur Matla, Robert Niepytalski, Mateusz Pałka, Michał Macias, Alan Szulc, Krzysztof Dzięgielewski, Bartłomiej Okoniewski, Mateusz Żulewski, Hubert Kozłowski, Robert Jadczak.

22.09. Narew 1962 Ostrołęka - Sona Nowe Miasto 15:1 (7:0)

bramka: Bralski (78, rzut wolny).

Sona: Tomasz Kuligowski - Szymon Sokołowski, Konrad Wiktorowicz, Krzysztof Kowalczyk, Arkadiusz Bralski, Adrian Jędrzejewski, Sebastian Małecki (60, Dawid Jasiński), Szymon Urzykowski, Norbert Decyk, Rafał Kraszewski (10, Jakub Borek), Maciej Białorudzki (75, Igor Dąbkowski).

Pozostałe wyniki VII kolejki ligi okręgowej: * KS CK Troszyn - Tęcza Ojrzeń 7:1 * GKS Pokrzywnica - Kryształ Glinojeck 0:6 * Ostrovia Ostrów Maz. - Korona Szydłowo 2:1 * Żbik Nasielsk - Iskra Krasne 2:0 * MKS Ciechanów - Mławianka Mława 1:2 * PAF Płońsk - Wkra Bieżuń 2:0 * Mazowsze Jednorożec - GKS Strzegowo 0:5.

DWIE PASSY W B KLASIE - DOBRA JUTRZENKI, ZŁA GUMINA

Jak wiadomo liderem B klasy, z kompletem zwycięstw, są Orlęta Baboszewo. Tuż za ich plecami jest jednak Jutrzenka Unieck, która kontynuuje bardzo dobry start do nowego sezonu. Odwrotną passę (tę niekorzystną) ma niestety GKS Gumino.

Jutrzenka Unieck, po remisie na inaugurację ligi z Gladiatorem Słoszewo, wygrała dwa kolejne spotkania (z GKS Gumino i Żakiem Szreńsk) i wskoczyła na pozycję wicelidera. W niedzielę (22 września) broniła tej pozycji w wyjazdowym spotkaniu z Wkrą Cieksyn, która miała na koncie jedną wygraną (z Żakiem) i dwie porażki (Gumino i Olimp Ciechanów).

Podopieczni Sławomira Jóźwiaka w pełni potwierdzili swoją dobrą postawę na początku sezonu i już do przerwy pewnie prowadzili 3:0 (po dwóch golach Sebastiana Baczewskiego i trafieniu Szymona Wiejskiego). Po zmianie stron, co prawda, gospodarze zdobyli jedną bramkę, ale Jutrzenka dołożyła jeszcze dwie (Szymon Wiejski i Patryk Baczewski), wygrała pewnie 5:1 i nadal jest wiceliderem B klasy.

A w najbliższej kolejce zagra w Uniecku (sobota 28 września, g. 11) z Olimpem Ciechanów, który ma zaledwie dwa punkty mniej.

W niedzielę (22 września) zagrał też GKS Gumino, który w oczekiwaniu na zrekonstruowanie własnego boiska w roli gospodarza zainaugurował swoje występy na boisku w Karolinowie. Niestety, nie był to udany debiut na tym obiekcie. Podopieczni Damiana Makowskiego podejmowali trzecią w tabeli Opię Opinogóra, i to goście byli lekkim faworytem. Do przerwy to jednak Gumino prowadziło, a gola (już w 5 minucie) zdobył - dobijając strzał Mateusza Jeziak - Filip Kacyk.

W drugiej części gry skuteczni byli już tylko goście, w 60 i 82 minucie zdobyli dwa gole i Gumino przegrało trzeci mecz z rzędu.

Tę złą passę drużyna będzie starała się przerwać w najbliższej kolejce wyjazdowym meczu (sobota 28 września, g. 14) z Tamką Dzierzgowo, Łatwo jednak nie będzie, bo rywal od trzech meczów jest niepokonany.

22.09. Wkra Cieksyn - Jutrzenka Unieck 1:5 (0:3)

bramki: S. Baczewski (12, rzut wolny po faulu na Wiejskim), S. Baczewski (22, asysta Wiejski), Wiejski (38, asysta S. Baczewski), Wiejski (55, asysta S. Baczewski), P. Baczewski (82, asysta Rasiński).

Jutrzenka: Michał Szymański - Damian Krysiak (81, Jakub Lewandowski), Michał Ługowski, Mateusz Wagner, Damian Rasiński, Sławomir Jóźwiak, Krystian Lewandowski (65, Adam Osowski), Paweł Osowski, Sebastian Baczewski, Patryk Baczewski, Szymon Wiejski.

22.09. GKS Gumino - Opia Opinogóra 1:2 (1:0)

bramka: Kacyk (4, asysta Jeziak).

Gumino: Piotr Klękowicz - Szymon Piekarzewski (85, Jakub Pałac), Damian Makowski, Mateusz Adamiak, Marcin Grzejda, Paweł Jabłkowski (85, Hubert Sadowski), Mateusz Jeziak (70, Michał Stanisławski), Jarosław Dymowski, Jakub Palmowski, Filip Kacyk, Adrian Bobryk (60, Mateusz Polniak).

Pozostałe wyniki IV kolejki B klasy: * Olimp Ciechanów - Gryf Kownaty Żędowe 2:1 * Żak Szreńsk - Orlęta Baboszewo 1:2 * Gladiator Słoszewo - Tamka Dzierzgowo 3:4.

Szalony piłkarski weekend - epilog raportu z Błękitnymi, Koroną i Jutrzenką na plus, Guminem, Wkrą i Soną na minus komentarze opinie