piłka nożna, Szkoda happy Nowym Mieście - zdjęcie, fotografia
Gazeta plonszczak.pl 30/09/2018 21:03

Była walka, emocje i dużo goli. Zabrakło jedynie happy endu w postaci zwycięskiej bramki dla Sony, która ostatecznie w Nowym Mieście 3:3 zremisowała z Tęczą Ojrzeń.

W Nowym Mieście, opromieniona pucharowym awansem, Sona podejmowała w niedzielę (30 września) Tęczę Ojrzeń. Rywal punkty zdobywa rzadko, więc wielu liczyło na to, że nadarza się idealna okazja na poprawienie skromnego dorobku Sony.

I gospodarze wiele zrobili, by tak się stało. Drużyna z Ojrzenia okazała się jednak równie ambitna i mecz był niezwykle otwarty. A pierwsza połowa wręcz emocjonująca. Kibice nie mogli się nudzić, a sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. W 8 minucie na prowadzenie gospodarzy wyprowadził strzałem z rzutu wolnego Radosław Cytloch, a potem wszystko przebiegało w podobnym scenariuszu – co gospodarze wychodzili na prowadzenie, to goście wyrównywali. Po raz pierwszy w 20 minucie. A potem scenariusz nabrał jeszcze większego podobieństwa, bowiem na gola z 28 minuty z rzutu karnego Michała Ernesta, goście odpowiedzieli w minucie 31 – również po jedenastce. W 37 minucie padła bramka nie tylko tego spotkania, ale może nawet całej rundy. Do piłki dośrodkowanej przez Łukasza Młudzikowskiego piękną przewrotką złożył się Szymon Sokołowski i piłka zatrzepotała w siatce. Na dwie minuty przed przerwą Tęcza ponownie dogoniła remis i było 3:3.

I kiedy kibice zastanawiali się ile jeszcze goli może w takim szalonym meczu paść, zawodnicy „strzelby” zostawili w szatni. Sytuacje co prawda obie drużyny jeszcze miały, ale gole już nie padły. Szkoda, bo mecz był fajny, ale jakby bez ostatniego akordu. Najbliżej szczęścia był Dominik Pełka, ale jego strzał z kilku metrów w znakomitym stylu obronił bramkarz gości. Na domiar złego, z kontuzjami boisko opuścili: Radosław Cytloch, Michał Ernest i Adrian Jędrzejewski, a już w najbliższą sobotę derbowym pojedynek z Wkrą Sochocin. (ak)

30.09. Sona Nowe Miasto - Tęcza Ojrzeń 3:3 (3:3)

bramki: Cytloch (rzut wolny), Ernest (rzut karny po faulu na nim samym), Sokołowski (asysta Młudzikowski).

Sona: Damian Gocajna – Łukasz Młudzikowski, Radosław Cytloch (46, Norbert Decyk), Dominik Pełka, Szymon Sokołowski, Rafał Kraszewski, Sebastian Małecki, Konrad Wiktorowicz, Kacper Caliński (88, Michał Elak), Adrian Jędrzejewski (83, Krzysztof Kowalczyk), Michał Ernest (78, Dominik Krzyżanowski).

Pozostałe wyniki IX kolejki: * Iskra Krasne - Kryształ Glinojeck 2:0 * Orzyc Chorzele - Korona Szydłowo 4:7 * Nadnarwianka Pułtusk - Żbik Nasielsk 1:2 * Makowianka Maków Maz. - Wkra Bieżuń 2:2 * Ostrovia Ostrów Maz. - PAF Płońsk 5:1 * Wkra Sochocin – KS CK Troszyn 0:0 * Mazowsze Jednorożec - GKS Strzegowo 0:0.