:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C pochmurno z przejaśnieniami

Szkolili się w Bachotku

Uczniowie klas policyjnych Zespołu Szkół nr 1 im. S. Staszica w Płońsku uczestniczyli w obozie szkoleniowym w Bachotku, w województwie kujawsko-pomorskim.

Uczniowie klas I LP i II LP przebywali na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Program obozu zakładał umiejętne połączenie zajęć specjalistycznych z zajęciami sportowymi i rekreacyjnymi.

Ważnym elementem szkolenia było m.in. ćwiczenie dotyczące czynności poszukiwawczych zaginionej osoby, zagrożonej utratą życia. Wśród zajęć specjalistycznych znalazły się również: test zdolności motorycznych kandydata do policji, rozumienie i przestrzeganie regulaminu musztry w policji, zajęcia z samoobrony, wymarsz pododdziału oraz pokonywanie przeszkód terenowych, taktyka posługiwania się bronią i szkolenie dotyczące udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadku komunikacyjnego w połączeniu z policyjnym zabezpieczeniem miejsca zdarzenia.

Uczniowie klas policyjnych strzelali z broni sportowej i brali udział w zawodach strzeleckich na strzelnicy wojskowej w Brodnicy. Natomiast w ramach zajęć rekreacyjnych młodzi kadeci odbyli krótki kurs tańca. (ko)

foto: zbiory szkoły

Szkolili się w Bachotku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się