:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C bezchmurnie

Szukają nabywcy na dworzec

gospodarka, Szukają nabywcy dworzec - zdjęcie, fotografia

Zapytaliśmy właściciela płońskiego dworca – spółkę Mobilis m.in. o to, czy możliwe jest wydzierżawienie, użyczenie  tej nieruchomości  samorządowi.

Odpowiedzi udzielili likwidatorzy PKS w Ciechanowie a brzmi ona następująco:

„W dniu 06.03.2018 r Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PKS w Ciechanowie S.A. podjęło uchwałę o rozwiązaniu Spółki i otwarciu jej likwidacji. W związku z tym majątek spółki, w tym – teren i budynek dworca PKS w Płońsku jest wystawiony na sprzedaż. Aktualnie aktywnie poszukujemy potencjalnego nabywcy. Wśród nich mogą znaleźć się także jednostki gospodarcze, których działalność jest koordynowana przez samorząd. Jesteśmy otwarci na podjęcie rozmów z samorządem w sprawie dzierżawy dworca, jeśli tylko nie będzie to kolidowało z ewentualną sprzedażą nieruchomości.”

Pytaliśmy również starostę, czy jest możliwe, by powiat przejął nieruchomość, stanowiącą własność Skarbu Państwa, a będącą w wieczystym użytkowaniu.

- Dworzec autobusowy jest niestety w dzierżawie wieczystej prywatnego przedsiębiorstwa i samorząd może go tylko wykupić – odpowiedział starosta Andrzej Stolpa. – Dworce i przystanki to zadania własne gmin, nie powiatu.

Katarzyna Olszewska

foto: archiwum

Szukają nabywcy na dworzec komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się