:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C bezchmurnie

„Ta obca” z Plastusia

W poniedziałkowe przedpołudnie, 11 czerwca, w sali kina Miejskiego Centrum Kultury miało miejsce spotkanie z teatrem. Na scenie pojawili się młodzi  płońscy  aktorzy i wystawili spektakl , pt:  „Ta obca”.

Nazwa sztuki jest parafrazą tytułu znanej powieści Ireny Jurgielewiczowej. W przedstawieniu „obca" trafia do nowej szkoły, w której szuka akceptacji rówieśników. Zmienia się, ponieważ stara się im przypodobać. Wreszcie uświadamia sobie, że powinna być taka jak przedtem, że zawsze warto być sobą.

Był to spektakl o młodzieży dla młodzieży, przygotowany przez młodych aktorów z koła teatralnego,  działającego od kilkunastu lat w Klubie Osiedlowym Plastuś  w Płońsku.  Pomysł sztuki zrodził się w głowach młodych aktorów już jakiś czas temu. Artyści sami napisali scenariusz, przygotowali scenografię i muzykę. Cotygodniowe próby były dla nich okazją do rozwijania talentu i pretekstem do towarzyskich spotkań.

Podczas poniedziałkowego przedstawienia wystąpili: Agata Barańska, Natalia Bednarska, Katarzyna Długołęcka, Oliwia Jakubowska, Julita Karwowska, Ilona Klonowska, Marta Kowalska, Weronika Koźbiał, Adam Koźniewski, Alicja Olkowska i  Amelia Szczawińska. Prezentację multimedialną przygotował Jakub Szymańczyk.  Osobą odpowiedzialną za przygotowanie przedstawienia była Joanna Rachobińska.

Spektakl obejrzeli uczniowie klas szóstych i siódmych Szkoły Podstawowej nr 2 w Płońsku. Dobra gra aktorska, dopracowana scenografia, rekwizyty i kostiumy sprawiły, że ze sceny w stronę publiczności popłynął edukacyjny przekaz wartości  tego spektaklu. Spektaklu, która mówił o tym, że należy zawsze być sobą, bo to jest największa wartość człowieka.

Brawo dla aktorów i opiekunki grupy. A spektakl „Ta obca” powinien być wystawiany wielokrotnie. Myślę,  że powinien się znaleźć w programie wychowawczym każdej szkoły. Życząc młodym aktorom twórczych i  wspaniałych wakacji, czekamy na kolejne spektakle.

tekst i foto: Katarzyna Kołodziejczyk

„Ta obca” z Plastusia komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się