:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C bezchmurnie

Taka duża – bociania - rodzina to rzadkość

foto-ciekawostki, duża bociania rodzina rzadkość - zdjęcie, fotografia

W tym roku Kasia i Wojtek mają mnóstwo pracy. Wykarmić czwórkę żarłocznych maluchów i dopilnować, by nic im się nie stało, to prawdziwe wyzwanie. Tak liczna bociania rodzina, jak ta z Soboklęszcza w gm. Joniec, to rzadkość.

Bocianie małżeństwo przylatuje na działkę Barbary Olkowskiej i Wiesława Karwowskiego od kilku lat, ale nigdy nie miało tak licznego potomstwa – w ubiegłym roku wychowało  jedno pisklę.

A w tym roku Kasia i Wojtek – bo takie imiona bocianiej parze nadała Barbara, mają czwórkę młodych, a taka liczba to rzadkość. Więc bociani rodzice mają mnóstwo pracy, by wykarmić  czwórkę żarłocznych maluchów. I dopilnować, by nic im się nie stało.

Barbarze i Wiesławowi obserwowanie, jak bociani rodzice opiekują się młodymi, sprawia wiele radości. Mówią, że bociany zakładają gniazda tam, gdzie czują się bezpiecznie. I widocznie w Soboklęszczu im się spodobało.

Potrzebny będzie remont bocianiego domu, bo obecne gniazdo jest zbudowane wprost na słupie energetycznym, konieczne jest zamontowanie specjalnej platformy. Wrócimy więc do tej sprawy, gdy bociania rodzina odleci jesienią.

tekst i foto: Katarzyna Olszewska

Taka duża – bociania - rodzina to rzadkość komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się