:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C słabe opady deszczu

Tango Wolności na inauguracji UTW w Płońsku

Uroczysta, z udziałem władz miejskich i powiatowych, inauguracja roku akademickiego 2018/19 Uniwersytetu Trzeciego Wieku  w Płońsku odbyła się w poniedziałek, 8 października, w sali widowiskowej MCK.

To było muzyczne inauguracyjne spotkanie dla słuchaczy. Na scenie wystąpił chór I Liceum Ogólnokształcącego w Płońsku pod kierunkiem Rafała Szymańskiego, a następnie rozpoczął się koncert „Tango Wolności - ciesząc się odzyskaną niepodległością” zespołu w składzie: Joanna Hort (wokal); Łukasz Chrzęszczyk (fortepian); Mateusz Szemraj (gitara), Piotr Kopietz (bandoneon i kierownictwo muzyczne).

Artyści przypomnieli  słuchaczom repertuar najpiękniejszych polskich tang z ostatnich 100 lat. Na scenie zabrzmiały m.in. tanga: „Chryzantemy złociste”, „Ta ostatnia niedziela”, „Już taki jestem zimny drań”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”. Koncert przeplatany był opowieściami o historii tanga. O tym, że tango grano, śpiewano i tańczono, a nawet wykorzystywano w reklamach. A w Polsce po raz pierwszy tango zatańczono 28 października 1913 roku w Teatrze Nowości w Warszawie.

Oprócz popularnych tang słuchacze mogli usłyszeć własne kompozycje zespołu, które wyróżniają się wyjątkowym brzmieniem i autorskimi aranżacjami.

Pierwszy wykład UTW w nowym roku akademickim odbędzie się 27 października o godz. 11 w sali wielofunkcyjnej MCK w Płońsku. Tematem wykładu dr. Piotra Gryglasa będzie „Miażdżyca, sepsa”.

tekst i foto: Katarzyna Kołodziejczyk

Tango Wolności na inauguracji UTW w Płońsku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się